چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۶۹۵۱
يکشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۰:۴۷

فکرشهر: استاندار بوشهر گفت: همایش‌ها در استان بوشهر روستا محور‌تر برگزار می‌شوند.

به گزارش فکرشهر از مهر، احمد محمدی زاده در همایش توسعه آبزی پروری خود معیشتی با مشارکت مردم و محوریت روستا‌های ساحلی در تنگستان اظهار داشت: محور این همایش، مردم هستند و برپایی این برنامه در راستای تحقق عملی شعار سال است.

استاندار بوشهر به اولویت‌های اقتصادی سال ۱۴۰۳ در استان بوشهر پرداخت و ابراز داشت: امسال در حوزه اقتصادی، علاوه بر طرح‌های روتین گذشته، بر روی پرورش ماهی در قفس، دامداری، پرواربندی دام سبک و سنگین، پرورش جلبک و کشت گیاهان دارویی تمرکز داریم.

محمدی زاده با تاکید بر اینکه همایش‌ها روستا محور‌تر می‌شوند خاطر نشان کرد: در واقع، تجربه موفق سال گذشته، در برخی حوزه‌ها را اکنون در قالب همایش برگزار کرده‌ایم و در ادامه نیز در روستا‌ها متمرکز می‌شویم.

وی با اشاره به موفقیت‌های طرح‌های آزمایشی پرورش ماهی در قفس در استان تاکید کرد: پرورش ماهی در قفس چهار لایه دارد که پرورش در نقاط ساحلی، کم عمق، عمق متوسط و عمق بالا در آب‌های استان انجام می‌شود.

وی با تاکید بر اهمیت طرح‌های اقتصادی مردم‌محور تصریح کرد: از مزایای طرح‌های اقتصادی مردم محور، این است که هر شخصی با توان و ظرفیت مالی متفاوت می‌تواند سرمایه گذاری کند و سرمایه‌گذاران کوچک و بزرگ، در این عرصه‌ها فعال می‌شوند.

همایش توسعه آبزی پروری خود معیشتی با مشارکت مردم و محوریت روستا‌های ساحلی با حضور استاندار بوشهر، معاون اقتصادی استاندار، فرمانداران شهرستان‌های ساحلی و دهیاران و مدیران دانش بنیان و مدیران شیلات و دامپزشکی و سایر مدیران و کارشناسان و فعالان اقتصادی مرتبط در تنگستان برگزار شد.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر