شنبه ۰۲ تير ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
فکرشهر: در تحلیل موضوعات پرونده‌هایی که از طرف مراجع قضایی به پلیس فتا استان از ابتدای سال جاری با عنوان مجرمانه کلاهبرداری سایبری ارجاع شده، مشاهده شده که...
کد خبر: ۲۰۰۷۲۹۲
سه‌شنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۲

فکرشهر: رییس پلیس فتا استان بوشهر از اخذ بیعانه در قالب فروش خودروی کارکرده، دارو‌های لاغری و رهن و اجاره آپارتمان بعنوان شایع‌ترین شگرد‌های کلاهبرداری سایبری ۲ ماهه سال جاری استان خبر داد.

به گزارش فکرشهر از پلیس، سرهنگ مهدی قاسمی در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: در تحلیل موضوعات پرونده‌هایی که از طرف مراجع قضایی به پلیس فتا استان از ابتدای سال جاری با عنوان مجرمانه کلاهبرداری سایبری ارجاع شده، مشاهده شده که درصد بالایی از این جرایم با شگرد فروش خودروی کارکرده یا رهن و اجاره آپارتمان در سایت و اپلیکیشن آگهی محور دیوار و بخشی دیگری با شگرد فروش قرص‌های لاغری در صفحات اینستاگرامی انجام پذیرفته است.

وی افزود: برخی از کاربران فضای مجازی با وجود آموزش‌ها و توصیه‌های مکرر پلیس فتا که به انحاء مختلف و با همکاری رسانه‌ها اعلام می‌شود، همچنان فریب کلاهبرداران را خورده و با پرداخت بیعانه یا وجه معامله قبل از تحویل و مشاهده کالا یا موضوع مورد توافق یا ورود به لینک‌های جعلی پرداخت، دچار ضرر و زیان می‌شوند.

رییس پلیس فتا استان بوشهر تصریح کرد: جرم کلاهبرداری اینترنتی در صدر موضوعات پرونده‌های مالباختگان مراجعه کننده به پلیس فتا استان قرار دارد، هرچند توفیقات خوبی در کشف و دستگیری مجرمین این حوزه در استان حاصل شده است.

قاسمی یادآور شد: پلیس فتا بصورت شبانه روزی همزمان با پیجویی جرایم سایبری و دستگیری مجرمین، در حوزه ارتقاء سواد رسانه و آگاه‌سازی عمومی با هدف پیشگیری از شکل گیری اینگونه جرایم و کاهش آسیب پذیری شهروندان برنامه‌های گسترده‌ای را اجرایی کرده است.

وی بیان کرد: کاهش آسیب پذیری اینگونه جرائم با توجه بیشتر مردم به توصیه‌های پیشگیرانه پلیس نظیر پرهیز از پرداخت وجوه قبل از دریافت کالا و خدمات، خرید از سایت‌های معتبر و خودداری از مراجعه به صفحات نامعتبر اینستاگرامی برای تهیه مایحتاج خود و همچنین مشارکت فعالانه همه دستگاه‌های متولی محقق می‌شود.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر