شنبه ۰۲ تير ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۷۳۷۴
جمعه ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۵۳

فکرشهر: امام جمعه موقت دیر خواستار تسریع در پرداخت مطالبات گندم کاران و رفع مشکلات آنتن دهی سامانه نقشه برداری شمیم در شهرستان دیر شد.

به گزارش فکرشهر از مهر، حجت الاسلام سید ابراهیم سعیدی در خطبه‌های نمازجمعه امروز بندر دیر با گرامیداشت سی و پنجمین سالگرد ارتحال بنیانگدار انقلاب اسلامی، اظهار داشت: این انسان نورانی و بت شکن عصر ما از سال ۴۲ علناً علیه رژیم طاغوت قیام و دکترین انقلاب اسلامی را طراحی کرد و در سال ۵۷ به پیروزی رساند.

وی افزود: رهبری بی بدیل امام راحل در استقرار انقلاب اسلامی و استمرار این مسیر توسط مقام معظم رهبری در سربلندی و عزت و پیشرفت ایران اسلامی و مردم نقشی اساسی داشته است.

سعیدی با تاکید بر حضور فعال مردم در مراسم ارتحال امام (ره)، بیان کرد: اساتید دانشگاه، حوزویان و افرادی که خاطراتی از زندگی امام و نهضت او دارند آن را به نسل جوان منتقل کنند و عرصه را برای تحریف شخصیت و خط امام بر دشمنان تنگ کنند.

وی ادامه داد: مجلس خبرگان رهبری فرزند دست پرورده امام و خلف صالح ایشان، مقام معظم رهبری را به عنوان رهبری آگاه و با بصیرت انتخاب کردند که از آن زمان تاکنون در حوادث مختلف چشم فتنه‌ها و فتنه گران را با کمک مردم کور کردند و هم اینکه جلوی حوادث سهمگین و طرح‌های دشمن را گرفتند.

امام جمعه موقت دیر گفت: ایشان در جریان شهادت رئیس جمهور و همراهان وی با وجود غم سنگینی که بر کشور حاکم شده بود فضا را مدیریت کرد و باعث شد مسیر خدمت تداوم داشته باشد.

وی با اشاره به سالروز قیام خونین ۱۵ خرداد، افزود: این روز یکی از نقاط حساس در شکل گیری انقلاب اسلامی است که مردم در دفاع از امام و رهبر دینی به صحنه آمدند و رژیم ستمشاهی عده زیادی از آن‌ها را به شهادت رساند.

سعیدی با اشاره به روز محیط زیست، خاطرنشان کرد: دین مبین اسلام تاکید زیادی بر حفظ محیط زیست و حفاظت از درختان و حیوانات دارد.

وی عنوان کرد: البته حفظ محیط زیست به معنای ضایع کردن حق و حقوق انسان‌ها نیست. نباید زمین‌های مردم را بعنوان محیط زیست غصب کرد و یا حیوانات وحشی که باید در بیابان باشند در شهر‌ها نگه داری شوند.

سعیدی با اشاره با آغاز بکار مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی جدید، گفت: مجلس شورای اسلامی باید در تراز انقلاب اسلامی عمل کند و منافع ملی را حتی بر منافع بخشی ترجیح دهد، البته نماینده موظف است مسائل و مشکلات مردم منطقه خود را احصا و حرف آن‌ها بشنود و با مسئولین در میان بگذارد و رسیدگی کند که از نماینده جنوب استان می‌خواهیم مشکلاتی همچون بحث آب و برق و اشتغال و مسائل دیگر را با جدیت بیشتری دنبال کنند.

وی درباره جنگ غزه، بیان داشت: مسئله فلسطین جهانی شده و خباثت رژیم صهیونیستی برای همه برملا شده است، اما از آن طرف آمریکا همچنان به اسرائیل سلاح می‌فرستد که ما در محکومیت این جنایت‌ها فریاد مرگ بر آمریکا سر می‌دهیم.

امام جمعه موقت دیر با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری، عنوان کرد: جلوی تفرقه و دوقطبی سازی گرفته شود و هوشیار باشیم و ببینیم چه کسی می‌تواند مسیر خادم ملت رئیس جمهور شهید را طی کند. کاندیدا‌ها باید اخلاق اسلامی داشته باشند و از حواشی پرهیز کنند. تلاش کنیم رئیس جمهور تراز انقلاب اسلامی انتخاب شود و مواظب باشیم فریب تصمیم گیری‌ها و نقشه‌های شوم دشمنان را نخوریم.

وی درباره مشکلات شهرستان دیر بیان کرد: کشاورزان ما در بحث کشت گندم هزینه‌هایی کرده اند که انتظار است در پرداخت مطالبات آن‌ها تسریع شود.

سعیدی با بیان اینکه آنتن دهی سامانه نقشه برداری شمیم در شهرستان دیر مرتباً قطع می‌شود یا ضعیف است و باعث خطای زیاد در نقشه زمین‌ها می‌شود، تاکید کرد: از مسئولین مرکز می‌خواهیم با توجه به وسعت شهرستان دیر یک ایستگاه شمیم در شهرستان نصب کنند که مشکل مردم رفع شود.

وی درباره مشکلات کشاورزان گفت: گوجه کاران ما هر سال با چالش بزرگی رو به رو هستند. کشاورزانی گوجه کار به خاطر عدم ساماندهی کشت مازاد محصولاتشان بر روی زمین می‌ماند که پیشنهاد می‌شود الان که مقدمات کشت شروع شده مسئولین شهرستان، استان و حتی مرکز کشور مدیریت کنند که کشاورزان در ماه‌های آبان، آذر و دی ماه که فصل برداشت محصول است دچار مشکل نشوند.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر