شنبه ۰۲ تير ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۷۴۴۱
سه‌شنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۳۴

فکرشهر: استاندار بوشهر از توسعه سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های بندری استان خبر داد و گفت: در یک اقدام جهادی و انقلابی ۵ طرح بندری در استان بوشهر با ۱۳۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری اجرا، تکمیل و افتتاح شد.

به گزارش فکرشهر از تسنیم، احمد محمدی‌زاده در آیین افتتاح طرح‌های بندری استان بوشهر در گفتگویی با خبرنگاران با تسلیت سالروز ارتحال ملکوتی امام راحل و شهادت آیت‌الله رئیسی رئیس جمهور محبوب و همراهان در سانحه بالگرد یکی از تأکیدات مهم رئیس جمهور شهید را توسعه سیاست‌های اقتصاد دریا محور اعلام کرد و اظهار داشت: در این راستا در دولت آیت‌الله رئیسی در ۳۳ ماه، اقدامات مهم و تاثیرگذاری در عرصه طرح‌های اقتصاد دریا محور انجام شد.

وی طرح‌های بندری را از عوامل اساسی در کشور و توسعه در منطقه دانست و بیان کرد: دریا، بندر و حمل و نقل دریایی از عوامل مهم توسعه و پیشرفت کشور و استان‌های ساحلی است و در این راستا بوشهر با داشتن بیشترین مرز دریایی با خلیج‌فارس و طولانی‌ترین ساحل از ظرفیت مهمی در عرصه اقتصاد دریا محور به خود اختصاص داده است.

استاندار بوشهر از افتتاح طرح‌های بندری در استان خبر داد و بیان کرد: ۴ فروند شناور در بخش‌های جستجو و نجات دریایی، پایش و بازرسی زیست محیطی سواحل استان بوشهر وارد ناوگان دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر شد.

محمدی‌زاده اعتبار ساخت و راه‌اندازی ۴ شناور یاد شده را در مجموع با ۵۴۴.۵ میلیارد تومان دانست و خاطرنشان کرد: طرح توسعه بندر کنگان وارد مدار بهره‌برداری شد و در این طرح ضمن افزایش عمق کانال بندر کنگان به ۵ متر مساحت حوضچه آن از ۶ به ۳۶ هکتار افزایش یافت.

وی سرمایه‌گذاری طرح توسعه بندر کنگان را ۲۴۰ میلیارد تومان اعلام و تصریح کرد: مجتمع بندری نگین یکی از طرح‌های مهم در توسعه بندر بوشهر محسوب می‌شود و در دسترسی به مجتمع بندری جاده ۹.۵ کیلومتر جاده طراحی شده که ۴.۲ کیلومتر آن افتتاح شد و مابقی هم تا پایان امسال تکمیل خواهد شد.

استاندار بوشهر از افتتاح اسکله بندر محمد عامری به طول ۹۰ متر خبر داد و بیان کرد: این طرح که از مطالبات مردم ساحل‌نشین تنگستان است افتتاح و یکی از خواسته‌های مردم محقق شد.

محمدی‌زاده بیان کرد: اسکله بندر محمد عامری با ۴۰ میلیارد تومان ساخته شده و نقش مهمی در افزایش تخلیه و بارگیری کالا در این بندر دارد.

وی افتتاح طرح تعمیر اساسی و حفظ وضعیت تأسیسات و ابنیه موجود در بندر بوشهر با ۳۰ میلیارد تومان را از دیگر طرح‌ها دانست و خاطرنشان کرد: مهمترین آن طرح تعمیر اساسی پایانه بین‌المللی مسافربری دریایی شهید حقگو متناسب با استاندارد‌های روز دنیا و برای سفر‌های بین‌المللی افتتاح شده است.

استاندار بوشهر میزان سرمایه‌گذاری در ۵ طرح بندری افتتاح شده را افزون بر یک‌هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان دانست و اضافه کرد: ارزش روز این طرح‌ها افزون بر ۱۰ هزار میلیارد تومان ارزیابی می‌شود.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر