شنبه ۰۲ تير ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
فکرشهر: سازمان ثبت احوال میانگین سنی فوت‌شدگان در کشور برابر با ۶۶/۲ سال بوده است که در بین استان‌ها بالاترین میانگین سن ۷۱/۳ سال و کمترین آن ۵۰/۷ سال است....
نویسنده : آذر حسینی
کد خبر: ۲۰۰۷۵۲۸
جمعه ۱۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۳:۳۷

فکرشهر: سازمان ثبت احوال میانگین سنی فوت‌شدگان در کشور برابر با ۶۶/۲ سال بوده است که در بین استان‌ها بالاترین میانگین سن ۷۱/۳ سال و کمترین آن ۵۰/۷ سال است.

به گزارش «فکرشهر» و ​طبق اعلام مرکز رصد جمعیت کشور، میانگین سنی فوت‌شدگان در کشور در سال گذشته برابر با ۶۶/۲ سال بوده که در بین استان‌ها بالاترین میانگین سن مربوط به استان گیلان با ۷۱/۳ سال و کمترین مربوط به استان سیستان و بلوچستان با ۵۰/۷ سال است و استان بوشهر با میانگین سنی فوت شوندگان ۶۳/۳ در رتبه هفتم این جدول قرار دارد که این میانگین سنی نسبت به دو سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ کاهش داشته است.

به گزارش «فکرشهر»، استان‌های هرمزگان با ۶۰/۴، خوزستان با ۶۱/۶، گلستان با ۶۲/۴، کرمان با ۶۲/۵ و کهگیلویه و بویراحمد با میانگین سنی فوت شوندگان ۶۲/۷، در رتبه‌های دوم تا ششم این جدول قرار دارند.

میانگین سن فوت‌شدگان در کشور در سال ۱۴۰۳/ استان بوشهر در میان جوان ترین ها + جدول
 بر اساس گزارش‌های آماری مرکز رصد جمعیت کشور سازمان ثبت احوال میزان نرخ خام فوت کل کشور در سال ۱۴۰۲ برابر با ۵/۳ در هزار نفرجمعیت بوده است که استان گیلان با نرخ ۷/۴ در هزار نفر جمعیت بیشترین نرخ فوت و استان کهگیلویه و بویر احمد با نرخ ۳/۹ در هزار نفر جمعیت کمترین نرخ فوت را در بین استان‌ها داشته‌اند.

بر اساس این گزارش بیشترین تعداد فوت شدگان مربوط به گروه سنی ۸۹-۸۵ سال است، به طوری که ۹/۹ درصد از کل فوت شدگان مرد و ۱۲/۵ درصد از کل فوت شدگان زن مربوط به این گروه سنی بوده‌اند.

منبع: فکرشهر
نظرات بینندگان
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
يکشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۴۰
در این کشور فلک زده هرکسی بمیره به نفعشه انشالله روزی ما زودتر برسه تا راحت شویم
ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر