سه‌شنبه ۲۶ تير ۱۴۰۳
جستجو
کد خبر: ۲۰۰۷۷۲۴
سه‌شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۴

فکرشهر: رئیس علوم پزشکی گیلان گفت: از ۱۴۲ بیمار بستری در بیمارستان آتش گرفته قائم رشت، ۹ فوتی داشتیم.

به گزارش فکرشهر از ایسنا، محمدتقی آشوبی امروز، ۲۹ خردادماه درباره حادثه آتش سوزی مهیب بامدادی در بیمارستان ۲۵۰ تختخوابه قائم (عج) رشت، اظهار کرد: این بیمارستان در زمان وقوع حادثه ۱۴۲ بیمار بستری داشته است.

وی با اشاره به حضور به موقع همه نیرو‌های امدادی استان از جمله اورژانس در محل حادثه، افزود: پس از دریافت گزارش ۲۳ کد را اعزام کردیم که شامل یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۲۳ دستگاه آمبولانس بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از انتقال بیماران به بیمارستان‌های دولتی و خصوصی استان خبر داد و گفت: ۱۱۸ بیمار هم اکنون در سطح استان بستری شدند.

آشوبی با اشاره به انتقال بیماران بدحال به بیمارستان‌های دولتی، اضافه کرد: از همان دقایق نخست وقوع حریق در بیمارستان، قرارگاه عملیاتی به منظور انتقال، بستری و ادامه درمان بیماران در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه از زمان اطلاع به اورژانس تا صبح امروز همزمان با عملیات اطفا، عملیات انتقال بیماران آغاز شد، افزود: متاسفانه ۹ تن از بیماران جان خود را از دست دادند که علت فوت توسط پزشکی قانونی در دست بررسی است.

رئیس علوم پزشکی گیلان تاکید کرد: ۲۸ نفر به پورسینا، ۴۴ نفر به رازی، هفت نفر به ولایت، ۱۸ نفر به حشمت، دو نفر به الزهرا، یک نفر به پیروز لاهیجان، ۱۰ نفر به بیمارستان پارس، یک نفر به آریا و سه نفر به صومعه سرا منتقل شدند.

رئیس علوم پزشکی گیلان: آتش سوزی بیمارستان قائم رشت از تاسیسات برق اضطراری شروع شد / ۹۷ نفر از بیماران بیمارستان قائم در مراکز درمانی استان بستری هستند / ۵ نوزاد به بیمارستان ۱۷ شهریور رشت انتقال داده شدند

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: بر اساس بررسی‌های اولیه حریق بیمارستان قائم (عج) رشت از اتاق یو. پی. اس و تاسیسات برق اضطراری در طبقات زیرین بیمارستان شروع شد و موضوع به صورت دقیق توسط کارشناسان در دست بررسی است.

محمدتقی آشوبی روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هم‌اکنون ۹۷ نفر از بیماران بیمارستان قائم (عج) در مراکز درمانی گیلان بستری هستند که اسامی بیماران به خانواده‌ها اعلام شده‌است.

وی با بیان اینکه همه اقدمات درمانی برای این بیماران در حال انجام است، افزود: پنج نوزاد در بیمارستان قائم (عج) رشت بستری بودند که به بیمارستان ۱۷ شهریور رشت انتقال داده شدند و حال عمومی آنان خوب است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان بیان کرد: متاسفانه در آتش سوزی این بیمارستان هشت نفر جان باختند که علت فوت آن‌ها در دست بررسی است.

ابوطالب صادقی، زهرا قربان شیرودی، صغری صفری، معصومه اصغرنیا، محمد منتظری، شهبانو راحت پیشه، آسیه جعفرزاده و لیلا جعفری در پی حریق بیمارستان قائم رشت جان خود را از دست دادند.

استاندار گیلان همچنین اول وقت امروز با حضور در بیمارستان‌های پورسینا، حشمت و رازی رشت ضمن عیادت از تعدادی از بیماران منتقل شده بیمارستان قائم (عج) به این مراکز درمانی، در جریان چگونگی ارائه خدمات به آنان قرار گرفت.

بیمارستان قائم (عج) رشت بامداد امروز حوالی ساعت ۱:۳۰ دقیقه بامداد دچار آتش سوزی شد که با تلاش نیرو‌های آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت این آتش سوزی کامل مهار شد و ۱۴۲ بیمار بستری در این بیمارستان به طور کامل به سایر مراکز درمانی منتقل شدند که هم اکنون ۹۷ نفر در این مراکز بستری هستند.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر