يکشنبه ۲۴ تير ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۷۹۹۸
دوشنبه ۱۱ تير ۱۴۰۳ - ۲۱:۰۴

فکرشهر: معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر گفت: چهار سد در این استان در دست ساخت است و پنج سد نیز در وضعیت انجام مراحل مطالعاتی قرار دارد.

به گزارش فکرشهر از ایرنا، جمشید تویل اظهار کرد: سد‌های درحال اجرا شامل دشت پلنگ در شهرستان دشتی، سد دالکی و سد دهرود در شهرستان دشتستان و سد باهوش در شهرستان تنگستان است.

وی بیان کرد: سد‌های در حال مطالعه نیز دره گپ و رَجدون گناوه، سد رودخانه چهارروستایی (سد رستم)، سد کلاکل در جم، سد کاردانه در شهرستان دشتی است که به مرحله اجرا در خواهد آمد.

معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر تصریح کرد: سد دالکی، سد دشت پلنگ، سد دهرود، سدباهوش از جمله طرح‌هایی است که هم اکنون درحال اجراست.

تویل عنوان کرد: ۵۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل و بهره برداری از این سد‌ها نیاز است.

وی ادامه داد: با توجه به ایجاد ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون مترمکعب روان آب هرساله در استان در شرایط تکمیل این سدها، ۷۰ درصد روان آب‌ها مهار و به بهره برداری می‌رسد.

تویل یادآور شد: با توجه به اینکه استان بوشهر در انتهای حوزه‌های آبریز قرار دارد، آورد این حوزه‌ها و روان آب‌های حاصل از آن در دریا تخلیه می‌شود.

وی گفت: این روان‌آب‌ها بیشتر آب باران و آب شیرین است که چنانچه مهار و به بهره برداری برسد ظرفیت خوبی برای تامین آب آشامیدنی، صنعت و کشاورزی استان فراهم می‌شود.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر