جمعه ۲۹ تير ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۸۰۵۸
پنجشنبه ۱۴ تير ۱۴۰۳ - ۱۹:۲۴

فکرشهر: رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر عوامل هیئت‌های اجرایی انتخابات استان را بیش از ۷ هزار نفر دانست و گفت: در این راستا ۲ هزار و ۸۰۰ ناظر در انتخابات ۱۵ تیرماه در استان بوشهر همکاری می‌کنند.

به گزارش فکرشهر از تسنیم، اکبر پورات ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان بوشهر با استناد به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی که حماسه انتخابات مکمل حماسه بدرقه شهیدان خدمت است، اظهار داشت: برگزاری با شکوه انتخابات ۱۵ تیرماه یک دستاورد بزرگ ملت ایران محسوب می‌شود.

وی انتخاب رئیس جمهور چهاردهم با آرای بالا را منجر به افزایش اقتدار بین‌المللی دانست و بیان کرد: در استان بوشهر ۷۹۰ شعبه اخذ رأی در مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری از ساعت ۸ صبح روز جمعه ۱۵ تیرماه فعالیت خودش را آغاز می‌کند.

رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر با بیان اینکه در مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری در استان بوشهر ۵۶۵ شعبه اخذ رأی ثابت و ۲۲۵ شعبه سیار است تصریح کرد: همزمان با آغاز رأی‌گیری از این تعداد ۴۷۱ شعبه در شهر‌ها و ۳۱۹ صندوق اخذ رأی در روستا‌های استان بوشهر فعال می‌شود.

پورات آمار واجدین شرایط رأی در استان بوشهر را ۸۰۶ هزار و ۱۴۲ نفر اعلام و تصریح کرد: مشارکت مردم در مرحله نخست انتخابات ریاست جمهوری در ۸ تیر ماه نسبت به انتخابات ۱۱ اسفند ۱.۵ درصد افزایش یافت این درحالی است که انتخابات ریاست جمهوری امسال بدون انتخابات شورا‌های اسلامی شهر‌ها و روستا‌ها که نقش مهمی در ترغیب مردم دارند برگزار شد.

وی با اشاره به فعالیت کمیته‌های تخصصی در بخش‌های مختلف تصریح کرد: هیئت‌های اجرایی در ۱۰ شهرستان ۱۷ بخش استان بوشهر تشکیل شده است.

پورات با اشاره به تشکیل ستاد مشارکت انتخابات و قرارگاه جهاد تبیین در استان بوشهر به همراهی تمامی دستگاه‌های اجرایی اضافه کرد: عوامل هیئت‌های اجرایی انتخابات استان بوشهر بیش از ۷ هزار نفر است و در این راستا ۲ هزار و ۸۰۰ ناظر در انتخابات ۱۵ تیر ماه همکاری دارند و این انتخابات کاملاً مردمی و ان‌شاءالله همانند دور اول در سلامت و امنیت کامل برگزار می‌شود.

رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر از توزیع اقلام انتخاباتی شامل تعرفه و دستگاه‌های احراز هویت در شعب اخذ رأی استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: دستگاه‌های احراز هویت بروزرسانی شده و آماده برگزاری مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری در ۱۵ تیر است.

وی آمادگی همه نیرو‌ها برای برگزاری انتخابات ۱۵ تیر ماه را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: تا پایان انتخابات همه عوامل فعالیت می‌کنند و در این مدت ضمن عدم حفاری در سطح معابر شهرستان‌ها، دستگاه‌های خدمات‌رسان در حوزه‌های مختلف در حالت آماده‌باش قرار دارند.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر