جمعه ۲۹ تير ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۸۰۷۹
جمعه ۱۵ تير ۱۴۰۳ - ۲۰:۴۱

فکرشهر: معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از نجات ملوانان یک فروند شناور در امواج خروشان خلیج فارس خبر داد و گفت: ۷ سرنشین موتورلنج باری در مسیر دریایی دبی به گناوه در محدوده بندر بوشهر از خطر غرق نجات یافتند.

به گزارش فکرشهر از تسنیم، مصطفی حاجی رضایی در جمع خبرنگاران در بوشهر با اشاره به اعلام هشدار دریایی سطح نارنجی در خلیج فارس اظهار داشت: با افزایش سرعت وزش باد بر روی دریا خلیج فارس مواج و متلاطم شد.

وی با اشاره به استقرار امدادگران دریایی در بنادر استان بوشهر گفت: خدمات امدادگران برای رسیدگی به حادثه‌دیدگان با تجهیزات مدرن و پیشرفته شبانه‌روزی است

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به امدادرسانی به لنج باری در خلیج فارس تصریح کرد: با حضور به موقع شناور یدک‌کش یادگار، ۷ سرنشین موتورلنج باری مضطر در مسیر دریایی خلیج فارس دبی به گناوه در محدوده بندر بوشهر از خطر غرق در میان امواج خلیج فارس نجات پیدا کردند.

حاجی رضایی با اشاره به اعلام اضطرار شناور یاد شده به مرکز هماهنگی جست‌وجو و نجات دریایی بوشهر مبنی بر آبگرفتگی و خرابی سکان افزود: پس از آن شناور یدک‌کش یادگار به منطقه مورد نظر در خلیج فارس اعزام شد.

وی بیان کرد: شناور اعزامی پس از رسیدن به موقعیت با توجه به وضعیت آبگرفتگی لنج، آب از لنج تخلیه شد و شناور تحت کنترل قرار گرفت و سپس لنج یاد شده پس از ۲.۵ ساعت با یدک‌کشی در اسکله صلح‌آباد بوشهر پهلو گرفت.

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر ادامه داد: با توجه به اینکه این لنج به دلیل خرابی سکان از کنترل خارج شده بود امکان برخورد با شناور‌های دیگر در لنگرگاه بندر بوشهر وجود داشت با حضور شناور یدک‌کش در کمترین زمان ممکن نسبت به خارج کردن آن از کانال دسترسی بندر اقدام شد.

حاجی رضایی با اشاره به سلامت ۷ دریانورد لنج یاد شده افزود: دریانوردان در صورت مواجهه با شرایط اضطرار در خلیج فارس باید در اسرع وقت با سامانه تلفنی ۱۵۵۰ تماس برقرار کنند.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر