دوشنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۶۴۹۹۳
جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵

فکرشهر: مدیر حوزه علمیه استان بوشهر و امام جمعه چغادک گفت: رهبر معظم انقلاب صدای مطالبات مردم است و هر کس انتقاد و اعتراضی دارد باید در مسیر رهنمودهای رهبر انقلاب هدف خود را دنبال کند.

به گزارش فکرشهر از مهر، حجت الاسلام رضا خدری در خطبه های امروز نماز جمعه چغادک با محکوم کردن اقدامات حکومت وهابی مسلک نیجریه در انتقال شیخ زکزاکی و همسرش به زندان اظهار داشت: به گفته وکیل و خانواده زکزاکی این اقدام مقدمه‌ای است برای کشتن و اعدام این دو مجاهد مظلوم و صبور که تاکنون شش فرزند پسر از این زوج به دست حکومت جنایتکار نیجریه به شهادت رسیده و چند سال قبل در هجوم به شیعیان نزدیک به هزار نفر از پیروان اهلبیت توسط این رژیم وابسته به آل سعود به شهادت رسیده‌اند.

وی افزود: مجامع بین المللی و حقوق بشری هم چشم و گوش خود را بر این جنایات بسته اند؛ این مجامع به اصطلاح حقوق بشری که در جنجال سازی علیه انقلاب اسلامی ایران سنگ تمام می گذارند امروز کجا هستند که جنایت های رژیم نیجریه را محکوم کنند و از این عالم مردمی و مظلوم دفاع کنند؟

خدری با اشاره به سالروز شهادت آیت الله دکتر مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه اظهار داشت: وحدت حوزه و دانشگاه به عنوان دو نهاد انسان ساز و محتوا ساز از ضرورت های جامعه ماست که برکات زیادی را به دنبال داشته و دارد. 

امام جمعه چغادک افزود: در گام اول انقلاب و چهل سال اول، این ارتباط و وحدت تا حدی شکل گرفت است ولی تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم؛ امروز بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی بهترین نقشه راه برای تحقق وحدت حوزه و دانشگاه حول محورهای هفت گانه ای است که ازسوی رهبر حکیم انقلاب اسلامی اعلام شده است که نقش اصلی در تبیین، ترویج و تحقق بیانیه گام دوم هم بر عهده حوزه و دانشگاه است.

وی با بیان اینکه دشمن در پی ایجاد تغییر در باورها و افکار ما است گفت: نسل پنجم جنگ ها یا بُعد پنجم جنگ ها در واقع حمله به باورها، بینش ها و افکار است که اصطلاحاً به آن، جنگ شناختی هم می گویند که در واقع جنگ نظامی و سخت نیست؛ در جنگ شناختی، قوه شناخت و ادراک عموم مردم، نخبگان جامعه و مسؤولین یک جامعه مورد هدف قرار می گیرد و در  هنجارها و ارزشها و باورهایشان تردید ایجاد می شود تا این تردید و تغییر ادراک به «تغییر رفتار» منجر شود.

خدری با بیان اینکه امروز دشمن از فضای مجازی برای جنگ شناختی به خوبی استفاده می‌کند افزود: شبهه افکنی در باورها، تحریف حقایق و واقعیت ها، فریب کاری رسانه ای و عملیات روانی، مواردی است که دشمنان ما از طریق فضای مجازی از آن برای تغییر باورها و سپس تغییر رفتارها استفاده می کنند.

امام جمعه چغادک ادامه داد: در آشوب های اخیر هم دشمن از قبل برنامه ریزی کرده بود که زحمات چند ساله خود در جنگ شناختی بهره برداری کند که هوشیاری مردم و رهبری نقشه آنان را خنثی کرد و با مشکلاتی که برایشان ایجاد شد، نتوانستند به اهداف شوم خود برسند اگر چه برنامه ریزی گسترده داشتند که در سریع ترین زمان ممکن به نتیجه برسند.

خدری اضافه کرد: امروز هم دشمن بعد از آن آشوب ها مشغول کار است و عملیات جنگ روانی خود برای تغییر افکار مردم جامعه ما در مسیر دلخواهشان را ادامه می دهند که باید همه ما، مردم، نخبگان و مسئولین هشیار باشیم که در نقشه دلخواه دشمن قرار نگیریم. 

امام جمعه چغادک گفت: امروز رهبر معظم انقلاب صدای مطالبات مردم است و هر کس انتقاد و اعتراضی دارد باید در مسیر رهنمودهای رهبر انقلاب هدف خود را دنبال کند و از افراط و تفریط در این زمینه خودداری شود تا دشمنان نتوانند از مشکلات به وجود آمده در مسیر اهداف شوم خود بهره ببرند.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر