شنبه ۲۵ فروردين ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار محیط زیست
کد خبر: ۷۵۲۱۳
دوشنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۱

فکرشهر: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: افراد سیگاری به علت در تماس بودن انگشتان دست و احتمالا سیگار آلوده، در برابر بیماری کووید-19 آسیب پذیرتر هستند.

به گزارش فکرشهر، دکتر افشین دلشاد در گفت و گو با ایسنا،  اظهار کرد: افراد سیگاری در برابر بیماری کووید-19 آسیب پذیرتر هستند چراکه سیگار کشیدن به معنای این است که انگشتان دست و احتمالاً سیگار آلوده با لب در تماس هستند و این رفتار احتمال انتقال ویروس از دست به دهان را افزایش می دهد.

وی بیان کرد: افراد سیگاری ممکن است در حال حاضر دچار بیماری های ریوی و یا کاهش ظرفیت ریه باشند که این خود شانس ابتلا به بیماری را به شدت افزایش می دهد.

دلشاد عنوان کرد: مصرف دیگر محصولات دخانی از جمله قلیان به علت استفاده مشترک از آن انتقال بیماری کووید-19 در محیط های عمومی و اجتماعی را تسهیل می کند همچنین افرادی که در شرایطی قرار دارند که نیاز به اکسیژن را افزایش می دهد و یا توانایی بدن در استفاده از آن کاهش می یابد، در معرض خطر بیشتری از عوارض ناشی از پنومونی ویروسی دو طرفه قرار می گیرند.

وی با اشاره به اینکه سبک زندگی سالم سبب می شود سیستم ایمنی بدن در مقابل تهاجم ویروس بهتر عمل کند، گفت: رژیم های غذایی سالم همراه با میوه و سبزیجات فراوان، فعالیت منظم بدنی، ترک سیگار، اجتناب از مصرف الکل و خواب کافی از اجزای اصلی سبک زندگی سالم هستند.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر