سر خط خبرها:
مدیرکل بنادر بوشهر خبر داد؛

استقرار ۵ شناور آتشخوار در بنادر استان بوشهر

فکرشهر: مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از استقرار پنج شناور آتشخوار در بنادر استان بوشهر خبرداد.

به گزارش فکرشهر به نقل از مهر، محمد شکیبی نسب ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای ارتقای ایمنی و توانمندی بنادر برای مقابله با آتش سوزی، ۲ شناور آتشخوار در بندر گناوه، ۲ شناور آتشخوار در بنادر دیلم و رستمی استان بوشهر مستقر شد و به زودی یک فرند آتشخوار دیگر در بندر دیر استقرار می‌یابد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: هم اکنون شناورهای آتشخوار در شش بندر استان بوشهر از شمال تا جنوب، متناسب با عمق حوضچه و محدودیت‌های مانور استقرار دارند.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در بحث تجهیزات اطفا حریق خشکی و پای اسکله، یکسری سیستم‌های اطفا حریق ثابت از جمله هیدرانت ها، شبکه رینگی و تاورهای آتش نشانی در راستای حفاظت از تأسیسات بندری نصب شده‌اند و توان اطفا حریق بنادر به میزان قابل توجهی تقویت شده است.

محمد شکیبی نسب ادامه داد: بررسی سوانح آتش سوزی موتور لنج‌ها بیانگر این است که غالب حریق‌های به وقوع پیوسته، مرتبط با رعایت نکردن ایمنی و خطای انسانی است.

وی افزود: در همین راستا خدمه شناورهای سنتی باید با اصول ایمنی کار بر روی موتور لنج‌ها آشنایی کافی داشته و همچنین مالکین شناورها یک ملوان را به صورت شبانه روزی بر روی شناورها به عنوان نگهبان به کار گیرند.

شکیبی نسب افزود: خوشبختانه در کنار این پنج شناور آتش خوار، یدک کش‌های بندر و حتی شناورهای ناجی مستقر در بنادر تابعه نیز ضمن انجام وظیفه ذاتی خود، به سیستم آتش خوار تجهیز شده‌اند تا در صورت نیاز، در عملیات اطفا حریق مشارکت کنند.

دیدگاه خود را بنویسید