چهارشنبه ۰۹ اسفند ۱۴۰۲
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۱۳۲۴۲۷
سه‌شنبه ۰۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۶:۲۶

فکرشهر: مدیرعامل تعاونی لنج داران گناوه گفت: سفر دوم شناورهای باری سنتی شهرستان گناوه بر اساس ابلاغیه به کشورهای حاشیه خلیج فارس از امروز آغاز شد.

به گزارش فکرشهر به نقل از مهر، سیدعلی موسوی گمارانی ظهر سه شنبه اظهار داشت: مجوز سفر دوم شناورها در سامانه جامع دریایی زیر نظر وزارت صنعت و معدن و تجارت، گمرک و اداره بندر و دریانوردی در روز جاری به مدیریت تعاونی لنج داران گناوه ابلاغ شد.

مدیرعامل تعاونی لنج داران گناوه افزود: لنج داران این شهرستان که قصد سفر دریایی به کشورهای حاشیه خلیج فارس را دارند، می‌توانند از امروز برای اخذ مجوز و مانفیست به این تعاونی مراجعه کنند.

وی بیان کرد: در سفر دوم طبق مصوبه قبلی لنج داران می‌توانند ۹۷ قلم کالا که از طرف ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز مجاز اعلام شده بود را وارد کنند.

شهرستان ساحلی گناوه در شمال استان بوشهر واقع شده که شغل بیش از ۸۰ درصد مردم آن به دریا وابسته بوده و از طریق شناورها به کشورهای حوزه خلیج فارس تردد و مبادلات تجاری مشغولند یا از طریق صید و صیادی امرار معاش می‌کنند.

در حال حاضر حدود ۶۰۰ شناور باری سنتی در این شهرستان فعال است و بندر گناوه مرکز این شهرستان دارای بزرگترین ناوگان شناورهای سنتی (چوبی) در بین بنادر کشور است.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر