پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۱۳۴۶۱۶
شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۱:۰۹

فکرشهر: معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: ترویج فرزندآوری نیازمند فعالیت‌های گسترده فرهنگی است.

به گزارش فکرشهر به نقل از مهر، قاسم برجوئی فرد صبح شنبه در همایش «ایران قوی اقتدار ملی و جوانی جمعیت» که در سالن شهدای فرهنگی خورموج برگزار شد گفت: این باور، باور بسیار اشتباهی که متأسفانه با سال‌ها کار فرهنگی علیه افزایش جمعیت جا افتاده است.

وی گفت: تک‌فرزندی قطعاً در آینده باعث مشکلات اقتصادی، اجتماعی، روانی و … می‌شود.

این مقام مسئول بهداشتی افزود: بیش از ۳۰ سال است که در دفاع از کاهش جمعیت تبلیغ می‌شود و حالا که معضل سالمندی و کاهش جمعیت آشکارشده است باید بیش از آن ۳۰ سال تلاش شود تا باورها تغییر کند.

برجوئی فرد تأثیر وجود مشکلات معیشتی و اقتصادی در کاهش جمعیت را انکار نکرد و افزود: برخلاف باوری که می‌گویند کاهش جمعیت فقط به دلیل مشکلات اقتصادی است، شواهد موجود چیزی دیگری به ما می‌گوید.

وی در توضیح این شواهد گفت: طبق آمار بانک مرکزی، پنج استانِ ثروتمند ایران، کم‌ترین نرخ رشد جمعیت در کشور را دارند که همین موضوع اثبات‌کننده این است که عامل اقتصادی تنها دلیل کاهش فرزند آوری نیست بلکه عامل باور و فرهنگ نیز تأثیرگذار است وگرنه چرا استان‌های برخوردار ما تمایلی به فرزند آوری ندارند؟

این همایش به همت فرمانداری، شبکه بهداشت و درمان، سپاه امام رضا (ع) آموزش و پرورش و اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دشتی برگزار شد.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر