سه‌شنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
فکرشهر: در آیینی با حضور شماری از مسوولان فرهنگی و پیشکسوتان هنر‌های نمایشی نفرات برگزیده سی‌وپنجمین جشنواره تئاتر استانی بوشهر معرفی شدند...
کد خبر: ۲۰۰۱۵۱۷
جمعه ۲۶ آبان ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۱

فکرشهر: در آیینی با حضور شماری از مسوولان فرهنگی و پیشکسوتان هنر‌های نمایشی نفرات برگزیده سی‌وپنجمین جشنواره تئاتر استانی بوشهر معرفی شدند.

به گزارش فکرشهر از ایرنا، سی و پنجمین دوره جشنواره تئاتر استانی بوشهر با حضور ۱۰ اثر انتخاب شده از مرحله بازبینی طی مدت دو روز در پلاتو‌های استاد صغیری و زنده‌یاد امیری و فضای باز مجموعه تئاتر شهر مجتمع فرهنگی هنری ۹ دی برگزار شد.

"دی زنگرو"، "به سرعت‌گیر نزدیک می‌شوید"، "این خانه سیاه است"، "جزیرتا"، "خَن"، "لی‌لام"، "پشت پلک شهر"، "آلا"، "سینما جوادیزو"و "شازو" آثار سی‌وپنجمین جشنواره تئاتر استانی بوشهر بودند که ۶ اثر در بخش صحنه‌ای و چهار نمایش در بخش خیابانی این جشنواره حضور داشت.

برگزیدگان جشنواره تئاتر بوشهر معرفی شدند + اسامی

"عبدالرضا شنان‌پور"، "علیرضا میرشکاری" و "لقمان بحرانی "به عنوان هیات بازبین و شاهین بهرام‌نژاد، رضا مختارزاده و میترا خواجه‌ئیان هیات داوران این دوره جشنواره بودند.

در بخش صحنه‌ای، در طراحی بروشور حمیدرضا زبیری برای نمایش شازو، در طرحی نور کاظم ارجمندنیا برای نمایش لی لام، برای طراحی لباس ساحل صالحی برای نمایش این خانه سیاه است، برای طراحی چهره ساحل صالحی برای نمایش این خانه سیاه است، در موسیقی محسن کاظمی نمایش خَن، در بخش دکور و صحنه روح‌الله خدامی برای نمایش خَن برگزیده شدند.

برای بازیگری زن، ضمن تقدیر از رعنا غفاری و یلدا شجاعی و زهرا قلی زاده، عنوان سوم مشترک به زهرا افیسی و تارا تابناک، عنوان دوم به پریسا درویشی و هاجر انبارکی و رتبه اول به سوسن حیاتی رسید.

در بازیگری مرد: ضمن تقدیر از سید اکبر موسوی، عباس قاسمی اول، فرشاد عزیززاده و حبیب خدامی دوم و احسان احمدزاده و قحطبه فخرایی سوم شدند.

برگزیدگان جشنواره تئاتر بوشهر معرفی شدند + اسامی

در نمایش نامه نویسی، عناوین اول تا سوم به حبیب خدامی، موسی درویشی و کاظم ارجمندنیا رسید و در بخش کارگردانی روح‌الله خدامی، قحطبه فخرایی و محمد فخرایی اول تا سوم شدند.

در بخش خیابانی برای بروشور یاسر درتاج، موسیقی علی تیرنا، طراحی فضا حمید ظریف‌خواه، بازیگری زن الهام ابطحی، برگزیده مشترک فرشته رضایی و فرنگیس خرم آبادی عناوین برتر را کسب کردند.

در بازیگری مرد، جواد سالمی اول شد، محمد کللی و محمدرضا وجدی دوم و فرزاد طاهری سوم شدند. در ایده و طرح محمد ابراهیم زاده تقدیر و معصومه جوادی برگزیده شدند.

در کارگردانی ضمن تقدیر از جواد سالمی، حمید ظریف‌خواه برگزیده شد.

برگزیدگان جشنواره تئاتر بوشهر معرفی شدند + اسامی

از سوی هیات داوران و بدون اولویت نمایش‌های «خَن و شازو» به ترتیب به کارگردانی روح‌الله خدامی و قحطبه فخرایی را در بخش صحنه‌ای و در بخش خیابانی نمایش «به سرعت‌گیر نزدیک می‌شوید» به کارگردانی حمید ظریف‌خواه را به عنوان آثار برگزیده معرفی شد.

پخش تیزر جشنواره تئاتر استانی، موسیقی زنده، پخش کلیپ از هنرمند زنده یاد سیاوش پولادی، رونمایی از کتاب «روایت صحنه» و تقدیر از کارگردانان جشنواره دیگر برنامه‌های این رویداد هنری بود.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر