جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
فکرشهر: رئیس پلیس آگاهی استان بوشهر از انهدام ۶۴ باند سرقت توسط دوایر تجسس و ماموران پلیس آگاهی استان خبر داد و گفت: دستگیری سارقان در سال جاری تاکنون نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است...
کد خبر: ۲۰۰۳۳۶۷
چهارشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۰

فکرشهر: رئیس پلیس آگاهی استان بوشهر از انهدام ۶۴ باند سرقت توسط دوایر تجسس و ماموران پلیس آگاهی استان خبر داد و گفت: دستگیری سارقان در سال جاری تاکنون نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.

به گزارش فکرشهر از پلیس، سرهنگ جوشن سهرابی، با اشاره به افزایش کشفیات جرایم خشن و جنایی در استان بوشهر، اظهار داشت: در سال جاری تاکنون کشف وقوع جرایم خشن و جنایی ۱۰۳ درصد است که نسبت به سال گذشته افزایش دارد.

رئیس پلیس آگاهی استان بوشهر به کشف جرایم سرقت پرداخت و بیان کرد: در سال جاری کشفیات سرقت نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۲۸ درصد افزایش یافته و پلیس استان بوشهر رتبه دوم کشوری در کشف جرایم سرقت کسب کرده است.

وی از شناسایی و دستگیری سارقان در استان خبر داد و تصریح کرد: با تلاش مأموران آگاهی استان بوشهر در سال جاری تاکنون ۳۲۳ نفر خریداران اموال مسروقه شناسایی و دستگیر شده‌اند.

سهرابی ادامه داد: در این مدت ۱۴۲ محکوم تحت تعقیب توسط پلیس آگاهی استان بوشهر شناسایی و دستگیر شده است.

رئیس پلیس آگاهی استان بوشهر با بیان اینکه کشف و دستگیری باند سارقان در سال جاری تاکنون نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹ درصد افزایش یافته است گفت: در سال جاری بیش از ۶۴ باند سارقان شناسایی، منهدم و دستگیر شده‌اند.

وی نسبت کشف وقوع به دست آمده در جرم قتل را ۹۷ درصد دانست و خاطرنشان کرد: در سال جاری نسبت کشف به وقوع استان بوشهر در سرقت به عنف میزان ۱۰۵ درصد، در سرقت مسلحانه ۹۱ درصد و در جرایم خشن قتل نسبت کشف به وقوع استان ۹۷ درصد بوده و عملکرد استان در مقابله با جرایم خشن و جنایی اثربخش و در کشف رتبه‌های برتر کشور است.

سهرابی گفت: در استان بوشهر سرقت از بانک‌ها و مغازه‌های طلافروشی در راستای مشارکت شهروندان و همکاری بین پلیس و مردم آمار وقوع آن در سامانه رخداد پلیس در سال جاری منفی بوده است.

رئیس پلیس آگاهی استان بوشهر اضافه کرد: این موفقیت‌ها در راستای خواسته به حق اصحاب رسانه و شهروندان و پلیس آگاهی استان محقق شده و پلیس در تلاش است با کمک آحاد مردم این رسالت را به جدیت تمام دنبال کند.

وی ادامه داد آحاد مردم استان بوشهر می‌توانند وقوع جرایم را از طریق سامانه ۱۱۰ و هرگونه درخواست از پلیس از طریق سامانه ۱۹۷ اطلاع دهند.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر