جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۳۶۵۰
چهارشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۴

فکرشهر: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جم گفت: سالانه ۴۵۰ تن عسل توسط زنبورداران شهرستان جم تولید می‌شود.

به گزارش فکرشهر، رضا رونما در گفت وگو با مهر اظهار داشت: شهرستان جم از لحاظ پرورش زنبور عسل دارای پتانسیل و ظرفیت بسیار بالایی است و در همین راستا آموزش زنبورداران در دستور کار است.

وی با اشاره به برگزاری کارگاه آموزشی پرورش زنبور عسل در شهرستان جم اضافه کرد: این کارگاه به منظور توسعه و ترویج صنعت زنبورداری شهرستان به افراد علاقمند در راستای اشتغال زایی و کمک به معیشت خانوار‌های روستایی برگزار شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جم بیان کرد: این شهرستان سالانه بالغ بر ۲۵۰ تن تولید عسل از زنبورداران بومی شهرستان و ۲۰۰ تن عسل از زنبورداران مهاجر داشته به دلیل شرایط آب و هوایی، پوشش گیاهی مناسب از گل و گیاه به‌ویژه کنار می‌تواند شرایط خوبی برای علاقه‌مندان به صنعت زنبورداری فراهم کند.

وی ادامه داد: هر ساله در فصل پاییز این شهرستان به دلیل اقلیم مناسب منطقه‌ای میزبان تعداد کثیری از زنبورداران استان‌های همجوار من جمله اصفهان، چهار محال و بختیاری، فارس، کهگیلویه و بویراحمد به منظور زمستان گذرانی و تولید عسل کنار است.

رونما بیان کرد: مدیریت جهاد کشاورزی هر ساله با برگزاری کلاس‌های آموزشی و ترویجی و صدور گواهینامه آموزشی در راستای اشتغال زایی و توسعه زنبورداری شهرستان و استان گام‌های مؤثری برمی‌دارد.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر