چهارشنبه ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۴۱۹۹
چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۹:۱۵

فکرشهر: مدیر کل دفتر روستایی استانداری بوشهر گفت: دهیاران استان بوشهر برای همکاری در طرح ملی کاشت یک میلیارد درخت و مراقبت و آبیاری مناطق کشت شده اعلام آمادگی کردند.

به گزارش فکرشهر از صداوسیما، سهراب امیری‌نژاد در نشست طرح مردمی‌سازی کاشت یک میلیارد درخت که با حضور مدیر کل منابع طبیعی استان و دهیاران استان بوشهر برگزار شد، گفت: بحث کاشت درخت و جنگل‌کاری یکی از نیاز‌های اساسی انسان‌ها است چراکه با کاهش سطح جنگل شاهد گرم شدن کره زمین و کم بارشی خواهیم بود.

وی افزود: دهیاران باید با توجه به شرایط جوی استان درختان متناسب با زیست بوم استان را بکارند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر نیز گفت: با توجه به تولید سه میلیون و ۷۵۰ هزار نهال در سال جاری در استان به عزم همگانی برای کاشت این نهال‌ها نیاز است.

عبدالحسین گرشاسبی خواستار مشارکت جدی دهیاران در طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت شد و افزود: این طرح به توسعه متوازن در سطح روستا‌ها کمک می‌کند.

وی با اشاره به مزیت‌ها و منافع درخت‌کاری، بیان کرد: ایجاد فضای سبز در تلطیف هوای روستا اثرگذار است و تاثیر مستقیم بر تولید اکسیژن و جلوگیری از تبخیر آب دارد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر با اشاره به وجود زمین‌های ملی در محدوده روستاها، اجرای بادشکن زنده اطراف اراضی کشاورزی و درختکاری در اطراف آبگیر‌های موقت و اراضی ملی در اختیار دهیاری‌ها را از ظرفیت‌ها و طرح‌های در اختیار آن‌ها دانست و اظهار امیدواری کرد که با استفاده از دانش‌آموزان، مردم و گروه‌های جهادی شاهد کاشت بیشتر درخت در شهر‌ها و روستا‌های استان باشیم.

در ادامه این نشست، دهیاران استان نظرات خود را مطرح و برای درختکاری، مراقبت و آبیاری مناطق کشت شده اعلام آمادگی کردند.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر