شنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
فکرشهر: مدیرکل بحران استان بوشهر از صدور هشدار قرمز هواشناسی برای جنوب و نارنجی برای...
کد خبر: ۲۰۰۶۳۷۸
دوشنبه ۲۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۰:۰۴

فکرشهر: مدیرکل بحران استان بوشهر از صدور هشدار قرمز هواشناسی برای جنوب و نارنجی برای کل استان خبر داد و گفت: از روز دوشنبه ۲۷ فروردین سامانه بارشی وارد استان بوشهر و اوج بارش‌ها روز سه‌شنبه پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش فکرشهر، کورش دهقان در گفت وگو با تسنیم، با اشاره به صدور هشدار قرمز هواشناسی در جنوب و نارنجی در سایر نقاط استان بوشهر اظهار داشت: بارش باران از عصر دوشنبه ۲۷ فروردین آغاز می‌شود که اوج این بارندگی سه‌شنبه ۲۸ فروردین پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر بیشترین میزان بارندگی خواهند داشت خاطرنشان کرد: فرمانداران ۴ شهرستان جنوبی استان بوشهر و دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد مدیریت بحران استان در آماده‌باش کامل بسر می‌برند و تمهیدات لازم برای جلوگیری از هرگونه حوادث احتمالی اندیشیده شده است.

مدیرکل بحران استان بوشهر ادامه داد: در سایر شهرستان‌های استان نیز با توجه به هشدار سطح نارنجی در نقاط ساحلی پیش‌بینی لازم برای مقابله با هرگونه بحران انجام شده است. به مردم توصیه می‌شود ضمن پرهیز از سفر‌های غیرضروری در این ایام از اسکان و استقرار در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند.

بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها

در همین حال مدیرکل هواشناسی استان بوشهر در گفتگو با خبرنگار تسنیم از تشدید سامانه بارشی در استان و اعلام هشدار قرمز هواشناسی خبر داد و تصریح کرد: بارش باران شدید، رعد و برق، وزش باد شدید و تگرگ از پیش‌بینی این هشدار هواشناسی است.

فرج‌الله شکوهی‌پور منطقه اثر را نیمه جنوبی استان بوشهر دانست و اضافه کرد: بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها، سیلابی شدن مسیل‌ها، رودخانه‌های فصلی و آبگرفتگی معابر به‌صورت گسترده از مخاطرات این هشدار هواشناسی است.

وی با اشاره به هشدار سطح نارنجی در دیگر نقاط استان بوشهر تأکید کرد: بارش و رگبار باران، وزش باد، و تند باد لحظه‌ای، و احتمال ریزش تگرگ از مخاطرات این هشدار هواشناسی است.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به هشدار دریایی هواشناسی سطح نارنجی بر پرهیز از تردد دریایی به‌ویژه خروج شناور‌ها از اسکله‌های تجاری و صیادی استان بوشهر تأکید کرد و گفت: خطر غرق شدن شناور‌ها به‌ویژه قایق‌ها و شناور‌های سبک و نیمه سنگین، پاره شدن تور‌های صیادی، خطر غرق شدن شناگران در این شرایط جوی وجود دارد.

شکوهی‌پور با تأکید بر خودداری از تردد‌های دریایی از جمله قایق‌های صیادی و تفریحی در سواحل و فرا ساحل استان بوشهر گفت: از شنا در نوار ساحلی استان بوشهر پرهیز شود، چون احتمال غرق شدن وجود دارد.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر