پنجشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۶۶۶۶
يکشنبه ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۹:۲۴

فکرشهر: فرماندار دیر جاده وفاق بین بنادر دیر و کنگان را یکی از محور‌های مهم مواصلاتی و گردشگری جنوب استان بوشهر دانست و گفت: ۱۰۳ میلیارد تومان تاکنون به این پروژه اعتبار تخصیص داده شده است.

به گزارش فکرشهر، یونس باربرز در گفت وگو با خبرنگار فکرشهر، اظهار داشت: جاده وفاق در جنوب استان بوشهر یکی از محور‌های مهم مواصلاتی و گردشگری ساحلی است.

وی با بیان اینکه شهرستان دیر در عرصه‌های مختلف دارای ظرفیت‌های مهمی است، اضافه کرد: یکی از قابلیت مهم شهرستان دیر در عرصه گردشگری ساحلی در جوار خلیج فارس است.

فرماندار دیر جاده وفاق بین بنادر دیر و کنگان را یکی از محور‌های مهم مواصلاتی و گردشگری جنوب استان بوشهر دانست و بیان کرد: در راستای تکمیل طرح‌های راهسازی اعتبارات لازم به طرح جاده وفاق در جنوب استان بوشهر تخصیص یافته است که ضمن قدردانی از حمایت استاندار مبلغ ۱۰۳ میلیارد تومان تاکنون به این پروژه اعتبار تخصیص داده است.

باربرز ضمن قدردانی از مدیر عامل سازمان منطقه ویژه انرژی پارس گفت: از ناحیه شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی پارس جنوبی مبلغ ۲۳ میلیارد تومان به این طرح تخصیص یافته که امیدواریم با همکاری خوب شورای راهبردی شاهد تکمیل و بهره‌برداری این طرح در آینده نزدیک باشیم.

وی یکی از مزیت‌های مهم جاده وفاق را کاهش مسیر دیر به کنگان دانست و تصریح کرد: با تکمیل جاده وفاق مسیر ۲۵ کیلومتری بنادر دیر و کنگان به ۸ کیلومتر کاهش می‌یابد و نقش مهمی در خروج شهرستان دیر از بن بست دارد.

فرماندار دیر پروژه جاده وفاق را دروازه اتصال جنوب کشور از ساحل به مرکز استان بوشهر دانست و اظهار امیدواری کرد: مرحله نخست این پروژه در آینده نزدیک به طول حدود ۴ کیلومتر افتتاح می‌شود.

باربرز با بیان اینکه جاده وفاق از سمت بندر کنگان ۳ کیلومتر آماده آسفالت است، گفت: از سمت شهرستان دیر نیز ۱.۱ کیلومتر آسفالت شده و ۸۰۰ متر دیگر آماده آسفالت است.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر