چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۶۷۳۵
چهارشنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۲:۰۸

فکرشهر: مدیرکل فرودگاه‌های استان بوشهر گفت: اعزام زائران به سفر حج از استان بوشهر در روز‌های ۴ و ۵ خرداد از فرودگاه شهدای بوشهر انجام می‌شود.

به گزارش فکرشهر از تسنیم، عباس اسماعیلی در جلسه هماهنگی اعزام زائران به حج تمتع از فرودگاه شهدای بوشهر بر لزوم مشارکت همه دستگاه‌های مرتبط برای انجام عملیات حج تمتع تأکید کرد و اظهار داشت: امسال همچون روال گذشته، اعزام زائران استان بوشهر به خانه خدا از فرودگاه شهدای بوشهر انجام می‌شود.

مدیرکل فرودگاه‌های استان بوشهر زمان تاریخ اعزام زائران خانه خدا را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: اعزام زائران از استان بوشهر طی روز‌های ۴ و ۵ خرداد از فرودگاه شهدای بوشهر انجام می‌شود.

وی با تأکید بر ارائه خدمات لازم برای این عملیات تصریح کرد: تلاش و نگاه ویژه دست‌اندرکاران و عوامل اجرایی پرواز‌های حج تمتع ارائه خدمات شایسته به زائران بیت الله الحرام خواهد بود.

اسماعیلی افزود: امسال تعداد ۹۲۸ زائر در قالب ۷ کاروان و ۴ پرواز از فرودگاه بوشهر به سرزمین وحی اعزام خواهند شد.

پرواز‌های زائرین حج تمتع بوشهر از طریق ۴ پرواز انجام می‌شود

عبدالرسول رنجبر هم آخرین اقدامات انجام شده درخصوص اعزام زائرین از استان بوشهر به مکه مکرمه اعلام و بیان کرد: پرواز‌های زائرین حج تمتع استان بوشهر از طریق ۴ پرواز انجام می‌شود که تاریخ آن‌ها بر اساس برنامه زمانبندی انجام می‌شود.

وی ادامه داد: امسال ۹۲۸ زائر و ۲۸ عوامل زیارتی جمعاً ۹۵۶ زائر همه مدینه بعد هستند و مقصد آنان جده است به خانه خدا اعزام خواهند شد.

مدیر حج و زیارت استان بوشهر با بیان اینکه در حال حاضر ثبت‌نام همه کاروان‌ها انجام شده و سلامت جسمانی زائران بررسی می‌شود، اضافه کرد: سلامت جسمانی زائران از منظر بیماری‌های زمینه‌ای همچون فشار خون، قند خون، مشکل قلبی و دیگر امور بررسی می‌شود که در صورت دریافت تأییدیه پزشک کاروان به سفر حج اعزام خواهند شد.

استقرار میز خدمت در فرودگاه بوشهر در اعزام زائران به خانه خدا

وی در ادامه به برنامه‌های هفته حج استان بوشهر در هفته اول ماه ذی‌القعده اشاره کرد و از تمامی دستگاه‌های همکار خواستار مساعدت لازم در اعزام زائرین برای هر چه بهتر برگزار شدن مراسم طرح تکریم اعزام زائران با مدیریت حج و زیارت استان شد.

در ادامه پیش‌بینی و تمهیدات لازم برای ارتقای سطح کیفی ارائه خدمات فرودگاهی در پذیرش زائران و استقرار میز خدمت، راهنمای زائر، استقرار واحد پزشکی و هلال احمر و هماهنگی موضوعات ترافیکی پلیس راهور ارائه شد.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر