شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
فکرشهر: مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر گفت: رشد ۰.۸ درصدی ولادت در بوشهر در سال گذشته نسبت به سال ۱۴۰۱، نشان دهنده صعودی شدن آمار ولادت پس از هفت سال است..
کد خبر: ۲۰۰۶۸۱۲
دوشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۹:۲۵

فکرشهر: مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر گفت: رشد ۰.۸ درصدی ولادت در بوشهر در سال گذشته نسبت به سال ۱۴۰۱، نشان دهنده صعودی شدن آمار ولادت پس از هفت سال است.

به گزارش فکرشهر از روابط عمومی، اسکندر پاسالار در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: از سال ۱۳۹۵ تا ۱۴۰۱ در استان بوشهر آمار ولادت کاهشی بود که در سال گذشته ۱۳ هزار و ۶۳۶ واقعه ولادت در استان بوشهر ثبت و جمعیت به یک میلیون و ۲۱۰ هزار و ۹۰۰ نفر رسید.

وی افزود: بیشترین ولادت ثبت شده در این سال مربوط به شهرستان بوشهر با ۲۶.۴ درصد و کمترین سهم در این مدت شهرستان دیلم با ۲.۷ درصد دارد.

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر تصریح کرد: میانگین سن مادران بوشهری در تولد اولین فرزند در سال گذشته ۲۷.۱ سال بود در حالی که این میانگین در کشور ۲۷.۳ سال بوده است.

پاسالار ادامه داد: نسبت جنسی حاصل از ولادت‌های ثبت‌شده سال ۱۴۰۲ نیز ۱۰۶.٩ بوده که به ازای هر ۱۰۰ نوزاد دختر متولد شده، نزدیک به ۱۰۷ پسر به دنیا آمده است.

وی عنوان کرد: این رقم در سال ۱۴۰۱، ۱۰۸.۹ بوده است.

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر گفت: بیشترین ولادت‌ها با ۳۸.۱ درصد در پنج سال اول زندگی زوجین به وقوع پیوسته است.

پاسلار بیان کرد: ۲۹.۸ درصد تولد‌ها در فاصله ۶ تا ۱۰ سال پس از زندگی مشترک زوجین و مابقی ولادت‌ها پس از ۱۰ سال زندگی مشترک زوجین ثبت شده است.

وی در خصوص بیشترین ولادت‌های ثبت شده استان بوشهر را مربوط به گروه سنی مادران ۳۰ تا ۳۴ سال دانست و افزود: گروه‌های سنی ۲۵ تا ۲۹ سال و گروه سنی ۳۵ تا ۳۹ سال به ترتیب در رده‌های بعدی قرار دارند.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر