چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۶۹۶۵
دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۹:۵۵

فکرشهر: فرماندار گناوه گفت: چهار هزار متر مربع زمین به منظور احداث پایگاه امداد و نجات دریایی در ساحل گناوه تعیین و در اختیار جمعیت هلال احمر قرار گرفته است.

به گزارش فکرشهر از مهر، محمد تقی صفری در نشست با رئیس، امدادگران و کارکنان جمعیت هلال احمر شهرستان گناوه با تبریک دهه کرامت و هفته هلال احمر و قدردانی از همه تلاشگران این عرصه اظهار داشت: امدادگران، نجات گران و نیرو‌های هلال احمر با اخلاص، بی مزد و منت و بی ادعا در نهان و آشکار، شبانه روز برای خدمت به مردم تلاش، مجاهدت، ایثار و فداکاری می‌کنند تا بتوانند دردی از آلام جامعه را درمان و التیام بخشند.

فرماندار گناوه افزود: نیرو‌های جمعیت هلال احمر علیرغم کمبود امکانات با تلاش مضاعف پیگیر حل مشکلات مردم و آسیب دیدگان در حوادث مختلف هستند که این فداکاری‌ها با رنگ خدایی و در راه کسب رضایت خدا هرگز رنگ نمی‌بازد و برای همیشه ماندگار است و با هیچ پاداش مادی قابل جبران نیست.

ضرورت اطلاع رسانی مناسب فعالیت‌های هلال احمر

وی تصریح کرد: اگر چه جمعیت هلال احمر نقش بسیار مهمی در حوادث مختلف دارد، ولی اطلاع رسانی و بازگو کردن این زحمات و تلاش‌های بسیار کم رنگ است.

فرماندار گناوه افزود: فعالیت‌ها و خدمات نیرو‌های جمعیت هلال احمر شهرستان گناوه در راستای خدمت رسانی به مردم در حوادث مختلف تأثیرگذار و اطلاع رسانی این فعالیت‌ها مایه امیدواری و نشاط برای جامعه است.

فرماندار گناوه یادآور شد: هلال احمر شهرستان گناوه در عرصه‌های مختلف توانسته حضور فعال داشته باشد و عملکرد‌های زیادی به خصوص در تعطیلات نوروز داشته است که این فعالیت‌ها باید به نحو احسن و با بهره گیری از همه ظرفیت‌های رسانه‌ها و فضای مجازی اطلاع رسانی شود.

وی گفت: با توجه به گردشگر پذیر بودن شهرستان گناوه و حضور میلیونی مسافر در این شهرستان، به منظور پاسخگویی مناسب و مطلوب به نیازمندی‌ها و رفع مشکلات شهرستان گناوه، مسئولان استانی باید نگاه ویژه‌ای به خصوص در حوزه هلال احمر و رفع نیاز‌های آن به این شهرستان داشته باشند.

فرماندار گناوه با اشاره به اهمیت احداث پایگاه امداد و نجات دریایی در این شهرستان تصریح کرد: ۴ هزار متر مربع زمین با پیگیری‌های فرمانداری شهرستان به منظور احداث پایگاه امداد و نجات دریایی در ساحل گناوه در اختیار جمعیت هلال احمر قرار گرفته است و همه در این زمینه همکاری کنند تا هر چه زودتر این پایگاه که از نیاز‌های ضروری شهرستان است احداث شود.

اختصاص ۱۰ میلیارد ریال جهت خرید تجهیزات امدادی

وی افزود: همچنین از محل اعتبارات کمیته برنامه ریزی شهرستان گناوه مبلغ ۱۰ میلیارد ریال جهت خرید تجهیزات مورد نیاز امدادی تخصیص داده شد.

فرماندار گناوه با بیان اینکه مجموعه فرمانداری و مسئولان شهرستان با همه توان و امکانات در کنار هلال احمر برای ارائه خدمات و انجام وظایف محوله در خدمت هر چه شایسته‌تر به مردم هستند بیان کرد: امدادگران این جمعیت در بحرانی‌ترین شرایط و دورافتاده‌ترین نقاط به یاری حادثه دیدگان می‌شتابند و مسئولان باید قدردان این زحمات و تلاش‌ها باشند.

سیف الله غلامی رئیس جمعیت هلال احمر گناوه در این نشست با ارائه مختصری از عملکرد‌های این جمعیت از حمایت‌های فرماندار و همکاری سایر دستگاه‌ها در این زمینه تقدیر کرد.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر