چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۷۰۰۹
چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۰:۴۹

فکرشهر: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر از پرداخت ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان به طرح‌های اشتغال‌زایی و حمایت از تولید خبر داد و گفت: سال قبل ۱۶ هزار طرح مشاغل خانگی در استان بوشهر ایجاد شد.

به گزارش فکرشهر از روابط عمومی اداره کل، «مصدق کشاورزی» در نشست با تشکل‌های کارگری و کارفرمایی استان بوشهر با بیان اینکه ۳۵۴ هزار نفر از جامعه کارگری استان بوشهر تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار دارند، اظهار داشت: در استان بوشهر ۲۳ هزار واحد کارگری، ۳ هزار و ۵۰۰ واحد تعاونی و ۲۳۷ تشکل کارگری فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به وجود ۶۳ منطقه ویژه اقتصادی و آزاد در کشور تصریح کرد: ۶۲ منطقه فعالیت آنان مورد بازرسی قرار می‌گیرد، ولی این مهم در منطقه ویژه اقتصادی پارس متفاوت است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با تأکید بر ضرورت حضور بازرسان این اداره کل در منطقه ویژه پارس جنوبی گفت: در سال گذشته در مجموع ۱۱ هزار مورد بازرسی از واحد‌های مختلف در استان بوشهر انجام و برای ۷۸۰۰ مورد آن رأی صادر شد.

کشاورزی اشتغال‌زایی سال قبل در استان بوشهر را ۲۶ هزار و ۷۸۰ مورد اعلام و تصریح کرد: سهمیه ایجاد اشتغال استان بوشهر در سال گذشته ۱۸ هزار و ۳۳۱ مورد بود که این میزان به ۲۶ هزار و ۷۸۰ فرصت شغلی منجر شد.

وی اضافه کرد: در ۲ سال گذشته در مجموع بیش از ۶۰ هزار اشتغال در استان بوشهر ایجاد شده که پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه تبصره ۱۶ نقش مهمی در این موضوع داشته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر از پرداخت ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان به طرح‌های اشتغال‌زایی و حمایت از تولید خبر داد و گفت: در سال گذشته یک‌هزار و ۴۴۶ میلیارد تومان از محل تبصره ۱۶ قانون بودجه پرداخت شد.

کشاورزی بر ایجاد بازارچه عرضه تولیدات مشاغل خانگی تأکید کرد و افزود: بر اساس قانون شهرداری‌ها موظف به ایجاد بازارچه و نمایشگاه محصولات مشاغل خانگی هستند.

وی ادامه داد: سال قبل ۱۶ هزار طرح مشاغل خانگی در استان بوشهر ایجاد شد.

در این جلسه نمایندگان کارگران، کارفرمایان و تعاونی‌ها مشکلات خود را مطرح کردند.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر