شنبه ۰۲ تير ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
فکرشهر: کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: برای ۲ روز آینده برای این استان احتمال ورود گرد و غبار فرامنطقه‌ای پیش‌بینی می‌شود...
کد خبر: ۲۰۰۷۰۶۸
شنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۴

فکرشهر: کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: برای ۲ روز آینده برای این استان احتمال ورود گرد و غبار فرامنطقه‌ای پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش فکرشهر، پیام مساعدی روز جمعه در گفت وگو با ایرنا اظهار کرد: بررسی نقشه‌های هواشناسی همچنین نشان می‌دهد که طی ساعت‌هایی از وقت امروز، با افزایش پوشش ابر، وقوع بارش پراکنده باران، رگبار باران، رعد و برق و وزش تندباد لحظه‌ای در برخی از نقاط استان و همچنین روی دریا، دور از انتظار نخواهد بود.

وی افزود: از اواخر وقت امشب تا روز دوشنبه هفته آینده، با افزایش سرعت وزش باد‌های شمالی، خلیج فارس مواج پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر تصریح کرد: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی، وزش باد و در برخی نقاط رگبار پراکنده باران و رعدوبرق پیش‌بینی‌می‌شود.

مساعدی ادامه داد: در استان بوشهر از امروز ظهر به تدریج کاهش ابر و فردا آسمان صاف در برخی ساعت‌ها همراه با وزش باد شدید و احتمال نفوذ گرد و غبار فرامنطقه‌ای و خیزش گرد و خاک در مناطق مستعد پیش‌بینی شده است.

وی اظهار کرد: در ۲۴ ساعت آینده جهت وزش باد در استان به طور غالب جنوب غربی تا شمال غربی با سرعت هشت تا ۲۸ گاهی تا ۴۴ گاهی بیش از ۵۰ کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج دریا ۶۰ تا ۱۲۰ گاهی ۱۵۰ سانتیمتر و از اواخر وقت امشب به‌تدریج ۹۰ تا ۱۵۰ گاهی تا ۱۸۰ سانتیمتر پیش‌بینی می‌شود.

مساعدی افزود: فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا ساعت ۰۵:۰۰، جزر اول ساعت ۱۰:۳۴، مد دوم ساعت ۱۵:۲۳ و جزر دوم ساعت ۲۲:۳۳ خواهد بود.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر