يکشنبه ۲۴ تير ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۷۳۸۶
شنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۱

فکرشهر: مدیر امور اراضی استان بوشهر از برخورد قانونی با پنج مورد ساخت و ساز غیرمجاز در عسلویه و کنگان خبر داد.

به گزارش فکرشهر، احمد مشایخی به خبرنگار مهر گفت: واحد گشت شهرستان عسلویه با رصد اراضی زراعی و باغی سه مورد ساخت و ساز غیر مجاز را شناسایی و اخطار توقف عملیات صادر کرد.

وی اظهار داشت: شهرستان عسلویه فاقد خودرو ویژه گشت می‌باشد، اما با توجه به وظایف ابلاغی و اهمیت حفاظت از اراضی کشاورزی، رصد و پایش در جهت حفظ و صیانت از اراضی و جلوگیری از خرد شدن اراضی در دستور کار قرار دارد.

مدیر امور اراضی استان بوشهر تاکید کرد: امیدواریم با فراهم شدن امکانات و تجهیزات لازم اقدامات بسزایی در این زمینه صورت پذیرد تا شاهد هر چه بیشتر حفظ اراضی کشاورزی باشیم.

وی گفت: یکی از موارد تفکیک و خرد شدن اراضی کشاورزی، ساخت و ساز‌های غیر مجاز می‌باشد که بدون دریافت مجوز از کمیسیون تبصره یک ماده یک در اراضی کشاورزی و حتی در اراضی درجه یک و دو اقدام به ساخت و ساز‌های غیر مجاز می‌کنند.

مشایخی با تاکید بر داشتن برنامه جامع و هدفمند در راستای حفاظت از اراضی کشاورزی افزود: با توجه به اهمیت حفاظت و صیانت از اراضی زراعی و باغی در تأمین امنیت غذایی باید برنامه جامع و هدفمندی در این زمینه داشت که نقش مؤثری در حفاظت از اراضی کشاورزی داشته باشد.

وی بیان کرد: باید ساخت و ساز‌های غیر مجاز در اراضی کشاورزی در همان مراحل اولیه شناسایی و از ادامه فرآیند جلوگیری کرد که در این راستا دو مورد تغییر کاربری غیر مجاز شناسایی و اخطاریه صادر شد.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر