شنبه ۰۲ تير ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۷۴۳۶
سه‌شنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۰

فکرشهر: مدیرکل نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس استان بوشهر گفت: مدارس و کلاس کانکسی در استان بوشهر جمع‌آوری شده است، در مناطق عشایری استان بوشهر ۱۳ سیاه چادر در امر آموزش دانش‌آموزان عشایری فعالیت می‌کند که ساخت مدارس در این نقاط به‌زودی آغاز می‌شود.

به گزارش فکرشهر از تسنیم، ابراهیم احمدی در جلسه یکشنبه‌های پاسخگو با مشارکت اصحاب رسانه از تدوین سند چشم‌انداز توسعه ساخت مدرسه در استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: این سند بر اساس زادوولد، ورودی کلاس اولی به مدارس، مهاجرت مردم، نیاز مناطق ۱۸ گانه آموزش و پرورش استان بوشهر در ۱۰ شهرستان برای ۶ سال تدوین شده است.

وی با بیان اینکه تا سال ۱۴۰۶ طرح‌های مدرسه‌سازی در استان بوشهر بر اساس سند تکمیل می‌شود، خاطرنشان کرد: ۱۸۰۰ کلاس درس در مدت یادشده ساخته و تحویل آموزش و پرورش استان بوشهر می‌شود.

مدیرکل نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس استان بوشهر تعداد دانش‌آموزان استان را ۲۵۵ هزار نفر اعلام و خاطرنشان کرد: تعداد دانش‌آموزان استان بوشهر از ۲۴۶ هزار نفر سال تحصیلی گذشته امسال به ۲۵۵ هزار نفر رسیده است.

احمدی از رشد ۱۱۲ درصدی اعتبارات ساخت فضا‌های آموزشی و ورزشی نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس استان بوشهر خبر داد و افزود: سال قبل ۹۶ درصد اعتبارات این مجموعه تخصیص یافت.

وی با بیان اینکه استاندار بوشهر با هدف توجه ویژه به زیرساخت‌های آموزشی امسال به‌نام آموزش و پرورش نامگذاری کرده است، گفت: سال جاری به‌نام جهش مدرسه‌سازی تعیین شده و بر این اساس تفاهم‌نامه ۲۵۰۰ میلیارد تومانی با سازمان نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس منعقد شده است.

مدیرکل نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس استان بوشهر ادامه داد: از اعتبارات یاد شده یک‌هزار میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی و مسئولیت‌های اجتماعی صنایع و ۱۵۰۰ میلیارد تومان هم از سوی سازمان نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس تأمین می‌شود.

احمدی با بیان اینکه مدارس و کلاس کانکسی در استان بوشهر جمع‌آوری شده است، گفت: در مناطق عشایری استان بوشهر ۱۳ سیاه چادر در امر آموزش دانش‌آموزان عشایری فعالیت می‌کند که با مشارکت خیرین ساخت مدارس در این نقاط به‌زودی آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه طرح‌های ساخت مدرسه در نقاط مختلف استان تسریع یافته است، گفت: در این راستا در یک سال قبل ۸۷۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی، استانی و مسئولیت‌های اجتماعی تخصیص یافته است.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر