پنجشنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۸۱۰۲
يکشنبه ۱۷ تير ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۱

فکرشهر: رییس شورای هیات‌های مذهبی کشور گفت: هیأت‌ها، مواکب‌ها، شهرداری‌ها و مراکز دولتی فضا‌های عمومی را از حالت انتخاباتی به فضای محرم تبدیل کنند.

به گزارش فکرشهر، نوشاد نوشادی در گفت و گو با مهر اظهار کرد: از امشب مراسم و مجالس محرم در شهر‌ها و روستا‌های مختلف کشور برگزار می‌شود که شاهد اجرای برنامه‌های متنوعی در این زمینه خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه انتخابات تمام شده و ماه محرم فرا رسیده است، اضافه کرد: هیئت‌ها، موکب‌ها، شهرداری‌ها و ادارات دولتی فضای انتخاباتی در معابر را به سیاه پوشی محرم تغییر دهند.

رئیس شورای هیأت‌های مذهبی کشور افزود: شعار امسال ماه محرم «آزادگان عالم در خیمه حسین اند» ست که مراسم و برنامه‌ها حول محور این شعار تدارک و اجرا می‌شوند.

وی تاکید کرد: از همه هیأت‌ها و تکایا در نقاط مختلف انتظار می‌رود که در راستای حفظ نظم و امنیت با نیرو‌های انتظامی و بسیج همکاری کنند.

نوشادی تصریح کرد: باید برنامه‌ریزی شود که ایستگاه‌های صلواتی و موکب‌ها در نقاط و مکان‌هایی برپا شود که موجب ترافیک و اذیت شدن عابرین و مردم نمی‌شود.

وی ادامه داد: مجالس سخنرانی، روضه خوانی و عزاداری دسته جات سینه زنی و زنجیرزنی با شعار و محور آزادگان عالم در خیمه حسین اند برگزار می‌شود.

رئیس شورای هیأت‌های مذهبی کشور گفت: واعظان و مداحان از الفاظ و اشعار و اقداماتی که موجب وهن دین و مذهب می‌شود خودداری کنند.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر