يکشنبه ۲۴ تير ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۸۱۷۵
چهارشنبه ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۰۸:۱۷

فکرشهر: معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر از اختصاص ۶۶۰ میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی استان بوشهر خبر داد.

به گزارش فکرشهر از روابط عمومی، علی باستین، توسعه زیر‌ساخت‌های اقتصادی در استان را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: در سه سال دولت شهید رئیسی زیرساخت‌های اقتصادی در استان در بخش‌های مختلف توسعه قابل توجهی یافت.

وی از توسعه و الحاق اراضی به شهرک‌های صنعتی استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: در این راستا ۷۰۰ هکتار به محدوده اراضی شهرک‌های صنعتی بوشهر، برازجان، جم افزوده شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر با اشاره به برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی ۸ ناحیه صنعتی روستایی در استان، خاطرنشان کرد: در دولت سیزدهم آیت‌الله شهید رئیسی ۱۳۱ هکتار از اراضی بلااستفاده متقاضیان به شهرک‌های صنعتی برگشت داده شد این درحالی است که تا قبل از دولت سیزدهم، تنها ۴ هکتار به شهرک‌ها صنعتی برگشت داده شده بود.

باستین از اختصاص ۶۶۰ میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی استان بوشهر خبر داد و گفت: استان بوشهر دارای ۲۱ شهرک و ناحیه صنعتی است و ۴۷۰ واحد در مجموعه شهرک‌های صنعتی استان بوشهر فعال شده است.

وی آغاز عملیات اجرایی ناحیه صنعتی روستایی شهید سلیمانی در دشتستان را از دیگر برنامه‌ها دانست و تصریح کرد: در این راستا عملیات احداث ۳ شهرک صنعتی انرژی خورشیدی در استان بوشهر آغاز شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر ایجاد و پیگیری زیر‌ساخت‌های شهرک زیست فناوری دلوار از محل اعتبارات سفر رئیس جمهور شهید و منابع داخلی شرکت شهرک‌های صنعتی را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: در توسعه زیرساخت‌های بخش کشاورزی استان بوشهر اقدامات مهمی انجام شده است.

باستین با اشاره به تکمیل شبکه‌های آبیاری و زهکشی اراضی کشاورزی سعدآباد در سطح ۲۴۰۰ هکتار خاطرنشان کرد: فاز اول شبکه آبیاری زهکشی آبپخش دشتستان در سطح ۱۰۵۰ هکتار اجرایی شد و پیشرفت فیزیکی آن ۱۰۰ درصد است.

وی اجرا شبکه‌های فرعی آبیاری شبانکاره با پیشرفت فیزیکی ۸۶ درصد در شهرستان دشتستان را از دیگر طرح‌ها دانست و خاطرنشان کرد: طرح احیا و اصلاح نخیلات استان بوشهر با پیشرفت فیزیکی ۱۰۰ درصد اجرایی شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر تکمیل آبیاری تحت فشار نخیلات سعدآباد در سطح ۶۰۰ هکتار را از دیگر طرح‌ها اعلام و تصریح کرد:در دولت شهید رئیسی روش‌های نوین آبیاری در سطح ۷۷۵ هکتار اجرا و جاده‌های دسترسی به مزارع به طول ۱۱.۷ کیلومتر احداث شد.

باستین با اشاره به اجرایی شدن عملیات احیا و نوسازی باغات نخیلات دشتستان در سطح ۸۱۰ هکتار از را‌ه‌اندازی ۲۰ گلخانه جدید به مساحت ۱۶ هکتار در استان بوشهر خبر داد.

وی آغاز عملیات احداث انبار استاندارد روباز ذخیره‌سازی گندم در سال ۱۴۰۰ و افزایش ظرفیت انبار‌ها به ۷ هزار تن در سال قبل را از دیگر طرح‌ها و عملکرد ۳ ساله دولت سیزدهم بخش‌های مختلف حوزه اقتصادی استان بوشهر دانست.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر