دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
فکرشهر: نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: نقش زنان در تاریخ انقلاب‌ها جهان بی‌نظیر است.به گزارش فکرشهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری عصر یکشنبه در یادواره زنان شهید شهرستان بوشهر و تجلیل از زنان ایثارگر اظهار داشت: زنان در عرصه‌های مختلف نقش‌آفرین بوده‌اند و در انقلاب و در دفاع مقدس در تاریخ انقلابات جهان نقشی بی نظیر داشته‌اند.وی به مبارزات زنان در دوران اقنلاب اسلامی اشاره کرد و بیان داشت: زنان در مبارزات خود با استبداد هم رزمندگان را در دامان خود پرورش دادند و هم اینکه شهید شدند و شهید دادند.
کد خبر: ۶۰۴۹
دوشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۳ - ۰۱:۴۰

فکرشهر: نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: نقش زنان در تاریخ انقلاب‌ها جهان بی‌نظیر است.

به گزارش فکرشهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری عصر یکشنبه در یادواره زنان شهید شهرستان بوشهر و تجلیل از زنان ایثارگر اظهار داشت: زنان در عرصه‌های مختلف نقش‌آفرین بوده‌اند و در انقلاب و در دفاع مقدس در تاریخ انقلابات جهان نقشی بی نظیر داشته‌اند.

وی به مبارزات زنان در دوران اقنلاب اسلامی اشاره کرد و بیان داشت: زنان در مبارزات خود با استبداد هم رزمندگان را در دامان خود پرورش دادند و هم اینکه شهید شدند و شهید دادند.

استان بوشهر به داشتن بانوان حماسه‌ساز خود می‌بالد

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه زنان با تلاش خود فضای مناسبی برای مقاومت، بیداری، بصیرت و ولایتمداری آماده کردند، افزود: استان بوشهر نیز در تاریخ خود حماسه‌های بزرگی را از بانوان دیده است و به داشتن چنین بانوانی به خود می‌بالد.

وی در ادامه به نقش بسیار مهم بانوان در مقابله با آخرین تهاجم انگلیس به استان بوشهر اشاره کرد و افزود: بانوان ما همچنان با نگاهی ولایی و فرهنگی در عرصه بیداری و مقاومت و مجاهدت و بصیرت حضور دارند و از ارزش‌های این نظام و انقلاب دفاع می‌کنند.

آیت‌الله صفایی بوشهری تصریح کرد: در نظام آفرینش مقام زن یک مقام بی بدیل است که نقش بسیار مهمی در مدیریت زندگی دارد و در قرآن و روایات و احادیث بزرگان نیز تاکید بسیار زیادی بر این موضوع شده است.

زنان به عنوان واسطه فیض آفرینش انسان‌ها هستند

وی از زنان به عنوان واسطه فیض آفرینش انسان‌ها یاد کرد و خاطرنشان ساخت: هر انسانی که بخواهد وارد حیات و جهان بشریت شود باید از مادر متولد شود و آن مادر واسطه‌ای برای آفرینش او باشد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر به نقش بانوان به ویژه زنان و مادران در مدیریت زندگی انسان‌ها اشاره کرد و افزود: فرد وقتی که فرزند است تابع مدیریت مادر است و پس از ازدواج نیز تابع مدیریت همسر خود است.

آیت‌الله صفایی بوشهری اضافه کرد: خداوند در قرآن کریم برای  تعلیم و تربیت انسان‌ها زنانی را مانند آسیه همسر فرعون، حضرت مریم و حضرت فاطمه الزهرا (س) را به عنوان الگو قرار داده است که بیانگر نقش مهم زنان در عرصه تعلیم و تربیت است.

زنان در طول تاریخ حماسه های بی‌شماری آفریده‌اند

وی از حضرت خدیجه در صدر اسلام به عنوان یکی از زنان حماسه‌ساز نام برد و بیان داشت: از دیگر زنانی که در تاریخ حماسه افریدند می‌توانیم به حضرت فاطمه زهرا (س) و حضرت زینب (س) اشاره کنیم.

امام جمعه بوشهر تصریح کرد: زنان در طول تاریخ حماسه های بی‌شماری آفریده‌اند که نقش آنها در مدیریت زندگی، تربیت فرزند، حمایت از همسر و نظام فکری، دینی و اسلامی به خوبی قابل توجه است.

به نوشته ی مهر، یادواره زنان شهید شهرستان بوشهر در منطقه دوم دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار شد و  از زنان ایثارگر شهرستان بوشهر تجلیل شد.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر