پنجشنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۷۹۸۸۳
شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۵

فکرشهر: مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر گفت: در زمان حاضر ۲۲ هزار داوطلب زیر پوشش این جمعیت قرار دارند که از این شمار ۱۱ هزار و ۳۱۰ نفر در سامانه ثبت و یک هزار و ۱۹۱ نفر نیز درجه بندی شدند.

به گزارش فکرشهر از ایرنا، غلامرضا حاجیونی روز شنبه به مناسبت ۱۴ آذر مصادف با پنجم دسامبر روز جهانی داوطلب در جمع جمعیت داوطلبان هلال احمر افزود:  همچنین در استان بوشهر ۱۸ پایگاه ثابت شامل ۹ پایگاه جاده‌ای، پنج پایگاه دریایی، پایگاه‌های کوهستان، واکنش سریع، آنست و امداد هوایی هر کدام یک پایگاه در استان فعال هستند.

وی با بیان اینکه ۲۵ خانه داوطلبی در استان بوشهر فعال است یادآورشد: انسانیت، بی‌غرضی، بی‌طرفی، استقلال، خدمات داوطلبانه، جهان شمولی، تلاش برای تسکین آلام بشری، احترام انسانها، حمایت از زندگی و سلامت انسان‌ها، کوشش برای برقراری دوستی و تفاهم متقابل و صلح پایدار از هدف‌های جمعیت هلال احمر است.

حاجیونی اظهارداشت: داوطلبان جمعیت هلال احمر کسانی هستند که با ایثار، فتوت و مردانگی خود در عرصه‌های مختلف در کنار مردم هستند.

وی بیان کرد: داوطلبی ریشه الهی دارد و مردم ایران از ابتدا در عرصه‌های اقتصادی، علم، فناوری، پزشکی، سیاسی و اجتماعی داوطلب و در کنار یکدیگر همواره در خدمت مردم هستند.

حاجیانی افزود:  جمعیت هلال احمر مردم محور و سازمانی مردم‌نهاد است و همواره در شادی‌ها و سختی‌ها در خدمت مردم است.

وی تصریح کرد: ما همواره بر اساس اصول و اهداف در سوانح و بحران‌ها هاحرکت می‌کنیم و هیچ موانعی در روند کارهای داوطلبانه تاثیر نمی‌گذارد همانطور که با شیوع ویروس کرونا در کشور داوطلبان جمعیت هلال احمر با حضور گسترده در مبادی  ورودی شهرها در خصوص پیشگیری از شیوع این ویروس حضوری فعال داشتند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر ادامه داد: طرح‌های  تب سنجی و غربالگری ورودی شهرستان‌ها و استان، طرح نذر آب، طرح‌های کمک معیشتی، آمران و ناظران سلامت در این روزهای کرونایی انجام گرفت و این کارها جز با حضور داوطلبان امکان پذیر نبود.

حاجیانی گفت: این جمعیت حلقه رابط بین خیران، مددکاران و محرومان است در همین ارتباط جذب داوطلبان، مشارکت و کمکهای مردمی، فرشتگان رحمت، داوطلب یار امداد و نجات و مروجان سلامت از جمله طرحها و برنامه‌های این جمعیت است.

در این آئین از داوطلبان جمعیت هلال احمر استان بوشهر تقدیر شد.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر