شنبه ۲۵ فروردين ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۰۳۸۴
جمعه ۲۸ مهر ۱۴۰۲ - ۲۲:۲۲

فکرشهر: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه علم و فناوری باید دارای آثار برای کشور و مردم باشد، گفت: حمایت مناسب از نخبگان انجام شود.

به گزارش فکرشهر از مهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر با محکوم کردن جنایات رژیم اشغالگر قدس اظهار داشت: رژیم صهیونیستی بداند اگر این کار ادامه دهد خط مقاومت دیگر کنترل شدنی نیست مردم به حساب اسرائیل غاصب خواهند رسید.

وی با تشریح ایجاد رژیم نامشروع اشغالگر قدس توسط جهان استکبار خاطرنشان کرد: جهان استکبار برای افراد یهودی که فاقد هویت ملی بودند گرد هم آورد و در قلب جهان اسلام فلسطین مستقر کرد و یک اندیشه استعماری و ضد اسلامی فعالیت خود را آغاز کرد و تاکنون جنایات متعددی در جهان اسلام از جمله سرزمین‌های اشغالی کرده‌اند.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه این رژیم جعلی باید در اروپا مستقر می‌شد افزود: اساساً این رژیم نامشروع و جعلی است و با هدف از بین بردن مسلمانان و تحت تأثیر قرار دادن جهان اسلام و توسعه اندیشه صهیونیست در کشور‌های اسلامی در قلب جهان اسلام مستقر شده است.

وی از نیل تا فرات را اندیشه رژیم صهیونیستی دانست و تأکید کرد: رژیم صهیونیست ادعا می‌کند تمام بخش‌های نیل تا فرات از آن ما است و برای تحقق این از هیچ جنایت فروگذاری نمی‌کند.

صفایی بوشهری با بیان اینکه با پشتیبانی رسانه‌های استکبار جنایت خود را به عهده دیگران می‌اندازد خاطرنشان کرد: بمباران، کودک کُشی، قتل عام زنان و مردم بی‌دفاع غزه و فلسطین، این جنایت رژیم صهیونیستی با کار رسانه‌ای به دیگران نسبت می‌دهند و در واقع با کار رسانه‌ای جای مظلوم و ظالم عوض می‌کنند.

امام جمعه بوشهر، با بیان اینکه جهان رسانه استکبار در دست صهیونیست بین‌المللی است گفت: رژیم صهیونیست به شدت سازمان‌های حقوق بشری از جمله سازمان ملل متحد، شورای امنیت را مدیریت می‌کنند و مردم جهان از دست این مجامع بین‌المللی خسته شده‌اند.

وی با اشاره به بمباران مداوم غزه مظلوم توسط رژیم غاصب اسرائیل اضافه کرد: کودکان و زنان و مردان بسیاری در غزه با وضع فجیع به دست رژیم صهیونیستی به شهادت می‌رسند، سازمان ملل و مجامع مدافع حقوق بشر سکوت می‌کنند.

صفایی بوشهری نابودی و انهدام کاخ عنکبوتی رژیم ظالم و اشغالگر قدس را وعده الهی دانست و بیان کرد: اتحاد اسلامی، تقویت خط مقاومت، ایجاد قوی رسانه‌ای، حمایت همه جانبه از رزمندگان فلسطینی راهکار مهمی برای عقب‌نشینی و شکست رژیم غاصب اسرائیل است.

نماینده، ولی فقیه در استان بوشهر، ادامه داد: کشور‌های که دنبال عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی بودند دیدند چه اشتباهی کردند.

وی با استناد به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با نخبگان علمی گفت: حرکت علمی در کشور از ۲ دهه پیش در کشور ایجاد شده و دستاورد‌های خوبی در پی داشته است، اما نیاز به یک حرکت جدید و مبتکرانه هستیم.

لزوم تقویت زیرساخت‌های علمی

خطیب نماز جمعه بوشهر علم و دانش را اساس اقتدار نظام و کشور دانست و بیان کرد: هر کشوری بخواهد دارای اقتدار و در نظم نوین جهان تأثیرگذار باشد در حوزه علم، فناوری، محصولات دانش‌بنیان باید دارا قوت، قدرت و فناوری باشد.

وی پیشرفت‌های علمی ایران را ستودنی دانست و خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی جهان، باید پیشرفت علمی ایران به چند برابر افزایش یابد و نیاز است در این عرصه فوق روز اندیشه شود.

صفایی بوشهری، با تأکید بر دستیابی به خودکفایی، تولید و مرجعیت علمی افزود: جوانان مستعد و جهادگر علمی ایران اسلامی نیاز به حمایت دارند و در این زمینه ضمن ایجاد زیرساخت‌ها تمامی نهاد‌های مرتبط با رشد و ارتقای سطح علمی باید با تلاش تمام توان اقدام کنند.

نماینده، ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه علم و فناوری باید دارای آثار برای کشور و مردم باشد گفت: همزمان با رشد و فناوری باید سود و منفعت برای جامعه و مردم داشته باشد.

امام جمعه بوشهر با اشاره به حمایت مسئولان از نخبگان و احساس آنان در تأثیرگذاری در کشور افزود: بی‌توجهی به نخبگان علمی سبب بروز مشکلات در این عرصه می‌شود و باید فضایی فراهم شود که نخبگان علمی احساس کنند مسئولان به آنان توجه دارند و مفید هستند و دیگر نخبگان خارج از کشور هم به وطن خود برگردند.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر