سه‌شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۲۸۳۵
دوشنبه ۰۴ دی ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۲

فکرشهر: رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: از ابتدای پویش ملی غربالگری رایگان دیابت و فشارخون بالا در این شهرستان، یک هزار و ۹ نفر مشکوک به این دو بیماری شناسایی شده‌اند.

به گزارش فکرشهر، "ماریا خویشدوست" روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار کرد: بر اساس آمار جمعیتی شهرستان، در حدود ۱۸۰ هزار نفر از افراد بالای ۱۸ سال باید در این پویش شرکت می‌کردند که در حال حاضر ۱۵۳ هزار و ۲۱۰ نفر، مراقبت‌های بهداشتی رایگان را دریافت کرده‌اند.

وی افزود: با توجه به تلاش و فعالیت مراقبین سلامت، بهورزان و همچنین نیرو‌های ستادی، بهیاران و رابطین بهداشتی توانسته‌ایم، یک‌هزار و ۹ نفر بیمار مشکوک به فشارخون بالا و دیابت در سطح شهرستان شناسایی و نسبت به روند درمانی آن‌ها پیگیری‌های لازم را انجام دهیم.

رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان تصریح کرد: تعداد افراد با فشارخون بالا قبل از اجرایی شدن پویش، ۱۶ هزار و ۶۱۱ نفر بوده که از زمان اجرایی شدن این طرح، ۵۴۸ بیمار مشکوک به فشارخون بالا شناسایی‌شده‌اند.

خویشدوست ادامه داد: همچنین تعداد بیماران دیابتی قبل از پویش ملی، ۱۱ هزار و ۷۱۷ نفر بوده که ۴۶۱ نفر مشکوک به دیابت در زمان اجرای طرح شناسایی شده است.

وی بیان کرد: برای رسیدن به هدف پویش که اجرای ۱۰۰درصدی است، برنامه‌ریزی‌ها و استراتژی‌هایی اتخاذ شده تا ۱۵ درصد از افراد باقی‌مانده از پویش در مرحله اول توسط مراقبین سلامت و بهورزان شناسایی و با فراخوان مجدد از طریق تماس تلفنی و مراجعه به درب خانوار به آن‌ها خدمات ارائه شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از افراد بالای ۱۸ سالی که هنوز در پویش ملی دیابت و فشارخون بالا شرکت نکرده‌اند خواست: در مدت‌زمان باقی‌مانده تا پایان پویش (۱۵ دی‌ماه) به مراکز و خانه‌های بهداشت مراجعه و خدمات بهداشتی رایگان (فشارخون و نمونه‌گیری خون) را دریافت کنند.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر