جمعه ۲۹ تير ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
فکرشهر: مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به افزایش دمای هوا و شرجی در استان گفت: دمای هوا برخی شهر‌های استان بوشهر ۵۱ درجه ثبت شد و شرجی و رطوبت هوا هم به ۹۹ درصد رسید...
کد خبر: ۲۰۰۸۱۱۴
يکشنبه ۱۷ تير ۱۴۰۳ - ۱۹:۵۵

فکرشهر: مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به افزایش دمای هوا و شرجی در استان گفت: دمای هوا برخی شهر‌های استان بوشهر ۵۱ درجه ثبت شد و شرجی و رطوبت هوا هم به ۹۹ درصد رسید.

به گزارش فکرشهر از تسنیم، فرج‌الله شکوهی‌پور افزایش شرجی و دمای هوا از پدیده‌های غالب هواشناسی استان بوشهر در ۲۴ ساعت گذشته دانست و اظهار داشت: بر اساس بررسی‌ها دمای هوای برخی شهر‌های استان بوشهر از ۵۱ درجه فراتر رفت.

وی دمای هوا شبانکاره در دشتستان بالای ۵۱ درجه دانست و بیان کرد: در شبانه‌روز گذشته دمای هوا خورموج در دشتی، آب‌پخش در دشتستان ۴۹ درجه ثبت شده است.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر دمای هوای مرکز دشتستان و تنگستان را ۴۸ درجه اعلام و خاطرنشان کرد: رطوبت و شرجی در شبانه‌روزی گذشته در گناوه ۹۹ درصد ثبت شده است.

شکوهی‌پور میزان شرجی و رطوبت در خارگ و بوشهر را ۹۳ درصد دانست و اضافه کرد: شرجی در بهرگان دیلم و بندر دیر ۹۰ درصد ثبت شد و مابقی شهر‌های استان بوشهر زیر ۸۶ درصد است.

وی با بیان اینکه از اواسط هفته جاری دمای هوا در اغلب نقاط استان بوشهر روند افزایشی خواهد داشت خاطرنشان کرد: میزان رطوبت در استان بوشهر روند افزایش دارد.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر از صدور هشدار دریایی سطح زرد در نوار ساحلی استان خبر داد و تصریح کرد: تا روز سه‌شنبه ۱۹ تیر ماه ضمن افزایش سرعت وزش باد تا بیش از ۴۰ کیلومتر در ساعت ارتفاع موج دریا در خلیج فارس و نوار ساحلی استان بوشهر ۲ متر پیش‌بینی شده است.

شکوهی‌پور افزایش نسبی ارتفاع موج در خلیج فارس، اختلال در فعالیت دریایی به‌ویژه تردد شناور‌های سبک و قایق‌های صیادی و تفریحی را از جمله مخاطرات این هشدار دریایی دانست.

وی با تأکید بر پرهیز از تردد شناور‌های سبک و قایق‌های صیادی و تفریحی در مناطق تحت تأثیر خواستار تمهیدات لازم برای پیشگیری از هرگونه خسارت احتمالی شد.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر