جمعه ۰۱ تير ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۱۲۸۵۵۸
جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ - ۰۷:۳۴

فکرشهر: امام جمعه گناوه گفت: یکی از مهمترین اهداف دشمنان و معاندان جعل و دروغ پردازی به وسیله شبکه‌های معاند فارسی زبان یا فضای مجازی است.

به گزارش فکرشهر از مهر، حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه گناوه با اشاره به دیدار جمعی از بسیجیان با رهبر فرزانه انقلاب به مناسبت سالروز تشکیل بسیج مستضعفین اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در پایان سخنرانی خود در این دیدار هشت توصیه مهم به بسیجیان بیان فرمودند.

امام جمعه گناوه با اشاره به توصیه‌های رهبر انقلاب در این دیدار افزود: نخستین توصیه رهبری در این دیدار به بسیجیان، بسیجی ماندن و حفظ روحیه و ایمان بسیجی در خود، بود

وی با بیان اینکه بسیجی بودن از توفیقات الهی است توصیه دوم رهبر انقلاب به بسیجیان بود گفت: رهبر فرزانه انقلاب در زمره بسیج قرار گرفتن و بسیجی بودن را از توفیقات الهی دانستند.

وی یادآور شد: شناخت نسبت به دشمن و نقشه‌های و نقاط ضعف آنها توصیه دیگر رهبر فرزانه انقلاب به بسیجیان بود.

امام جمعه گناوه با بیان اینکه رهبری در این دیدار فرمودند امروز مهمترین شیوه بدخواهان و دشمنان، جعل و دروغ‌پردازی است گفت: امروز یکی از اهداف دشمن جعل و دروغ پردازی به وسیله شبکه‌های معاند فارسی زیان یا فضای مجازی است.

وی گفت: در اغتشاشات و طی دو ماه اخیرمی بینیم که معاندان تا چه اندازه اخبار دروغ و کذب و جعلی را به خورد جامعه دادند و متأسفانه عده‌ای تحت تأثیر القائات دشمن هیجان زده و احساسی عمل کردند.

امام جمعه گناوه بیان کرد: لذا رهبر فرزانه انقلاب فرمودند در مقابل این شگرد با عمل به وظیفه جهاد تبیین، بصیرت افزایی و روشن‌بینی خود را افزایش دهید و اینها از مهمترین توصیه‌های رهبری در دیدار با بسیجیان به مناسبت سالروز تشکیل بسیج مستضعفین بود.

دشمن به فکر تسلط بر افکار جوانان جامعه است

وی گفت: دشمنان بیش از آنکه به فکر غلبه بر سرزمین ما باشد به فکر تسلط بر افکار و مغزهای جوانان کشور ما است و باید هوشیار و مواظب ایجاد جعل اخبار و دروغ پردازی دشمن در این روزها باشیم.

وی با اشاره به صدور بیانیه‌ها، قطعنامه‌ها و مصوبات سریالی بر علیه کشورمان در مجامع به اصطلاح بین المللی و کشورهای اروپایی در روزهای اخیر گفت: در حالی که شورای حقوق بشر سازمان ملل، قطعنامه ضد ایرانی را در باره آنچه وضعیت حقوق بشر دانستند صادر و تصویب کردند و اگر واقعاً دلسور حقوق بشر هستید، آیا نیروهای بسیجی و امنیتی و انتظامی که شهید شدند، آنها بشر نبودند؟

وی افزود: دشمنان باید بدانند که مردم و مسئولان جمهوری اسلامی دچار خطای محاسباتی نخواهند شد و در برابر زیاده خواهی‌های دشمنان کوتاه نخواهند آمد.

دانشجویان وظیفه سنگینی بر عهده دارند

امام جمعه گناوه با گرامیداشت ۱۶ آذر، روز دانشجو با بیان فلسفه روز دانشجو در نظام اسلامی بیان کرد: فلسفه روز دانشجو در نظام اسلامی به بعد از کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ بر می‌گردد که این کودتا توسط آمریکایی‌ها صورت گرفت.

وی اضافه کرد: به تعبیر سخنی از شهید بهشتی، دانشجو مؤذن و بیدار کننده جامعه است و وظیفه بسیار سنگینی بر عهده دارد.

وی اضافه کرد: دانشجویان در دوران انقلاب و در عرصه‌های مختلف نقش مهمی ایفا کرده‌اند و از بدو شکل گیری انقلاب تا انقلاب دوم یا همان تسخیر لانه جاسوسی، دوران دفاع مقدس، مدافعان حرم و در حوادث اخیر نقش مهم و تأثیرگذاری در انقلاب داشته‌اند و همواره در کنار و حامی انقلاب و نقدکننده نسبت به عملکرد مسئولان بوده‌اند.

حجت الاسلام رکنی حسینی بیان کرد: سابقه دانشجو ظلم ستیزی و استکبارستیزی چه پیش از پیروزی انقلاب و بعد از آن بوده است و امروز نیز جامعه دانشجویی در کشور ما باید وظیفه سنگین خود را انجام دهد و مطالبه گر و به حل مشکلات جامعه کمک کند.

وی گفت: در برهه کنونی دانشجو باید مجاهد در جهاد تبیین و بصیرت افزایی کند نه اینکه در خط معاندین و دشمنان حرکت کند و تحت تأثیر القائات دشمنان قرار گیرد.

وی با اشاره به سفر نخست وزیر عراق به ایران گفت: پایان دادن به حضور گروه‌های تروریستی و تجزیه طلب غرب و شمال غرب ایران، مبارزه با تروریست داعش، معادلات گاز، برق، راه آهن خرمشهر و بصره و تعیین تکلیف پرونده سردار دل‌ها، شهید حاج قاسم سلیمانی از جمله دستاوردهای این سفر بود.

وی با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: در ایام فاطمیه برنامه‌ها هر چه با عظمت تر برگزار شود و شهر و محیط شهرستان معطر و مزین به نام زیبای آن حضرت شود.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر