چهارشنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
فکرشهر: فرماندار دشتستان گفت: آب قابل برنامه ریزی شهرستان دشتستان را مبتنی بر اطلاعات و آمار متقن شده وضعیت کشت، مدیریت شود...
کد خبر: ۲۰۰۶۹۵۲
يکشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۰:۵۲

فکرشهر: فرماندار دشتستان گفت: آب قابل برنامه ریزی شهرستان دشتستان را مبتنی بر اطلاعات و آمار متقن شده وضعیت کشت، مدیریت شود.

به گزارش فکرشهر از مهر، «احمد بنافی» در نشست الگوی کشت دشتستان که با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی و تعدادی از مسوولان شهرستانی و استانی برگزار شد، گفت: نشست الگوی کشت با هدف مدیریت مصرف آب، امنیت غذایی و جلوگیری از فرسایش خاک و ایجاد آفات تشکیل شده است.

فرماندار دشتستان گفت: شهرستان دشتستان ۳۳ درصد از سطح و محصلات تولیدی در حوزه کشاورزی را در استان داراست و ضرورت دارد آب قابل برنامه ریزی شهرستان را مبتنی بر اطلاعات و آمار متقن شده وضعیت کشت، مدیریت کنیم.

وی ادامه داد: در این راه باید ابزار‌های ترویجی، تشویقی و تعزیری را شناخت و به کار گرفت تا در امنیت غذایی و فرسایش خاک و افزایش آفات دچار مشکل نشویم.

وی پیشنهاد ارائه الگوی کشت شهرستان توسط جهاد کشاورزی را داد.

الگوی کشت مناسب منطقه دشتستان تعریف شود

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر نیز در این جلسه با بیان اینکه امسال شاهد ضرر کشاورزان به دلیل افزایش بی رویه کشت جالیز بودیم، گفت: الگوی کشت مناسب منطقه تعریف شود.

«کبری توکلی» اظهار داشت: نشست طرح الگوی کشت شهرستان دشتستان نظر به محدودیت منابع آب و لزوم کشت محصولات اساسی و کم آب بر با تاکید بر اقتصادی بودن الگوی کشت برای کشاورزان منطقه، تشکیل شد.

وی گفت: امسال شاهد ضرر و زیان عده کثیری از کشاورزان به دلیل افزایش بی رویه کشت جالیز بودیم بنابراین لازم است الگوی کشت مناسب منطقه جهت جلوگیری از متضرر شدن بیشتر کشاورزان و همچنین در جهت استفاده بهینه از منابع آبی و تولید محصولات استراتژیک، تبیین و ترویج شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر افزود: سازمان جهاد کشاورزی برنامه الگوی کشت تمامی مناطق شهرستان دشتستان را برنامه ریزی با توجه آب قابل برنامه ریزی سد رئیس‌علی دلواری در شهرستان پایاب سد برنامه کشت ابلاغ شود.

نشست الگوی کشت شهرستان دشتستان با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی، فرماندار، بخشداران، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان و با همراهی معاون تولیدات گیاهی، مدیریت باغبانی و زراعت سازمان جهاد کشاورزی، رئیس مرکز تحقیقات و مدیر ترویج، رؤسای مراکز جهاد کشاورزی شهرستان و همچنین با حضور مدیران آب منطقه‌ای استان و شهرستان و رؤسای سایر دستگاه‌های اجرایی در محل فرمانداری شهرستان دشتستان تشکیل شد.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر