يکشنبه ۲۴ تير ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۸۱۵۹
سه‌شنبه ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۲

فکرشهر: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: در بوشهر به عنوان دومین استان کشور از لحاظ کم آبی می‌طلبد نسبت به مصرف بهینه آب حساس باشیم.

به گزارش فکرشهر از مهر، ابوالحسن عالی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بوشهر به عنوان دومین استان کشور از لحاظ کم آبی می‌طلبد نسبت به مصرف بهینه آب حساس باشند تا بدون مشکل و تنش از تابستان گذر کنیم.

وی استفاده بهینه از آن شرب را مورد تأکید قرار داد و استفاده از آب شرب در سایر کاربری‌ها را یک چالش جدی دانست و بیان کرد: انتظار می‌رود مشترکین آب در شهر‌ها و روستا‌های استان برای مدیریت آب مصرفی همکاری لازم داشته باشند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از افتتاح فاز نخست خط انتقال آب مجتمع خیرآباد دشتستان خبر داد و اظهار داشت: خط انتقال آب خیرآباد ۷ روستا با ۲ هزار و ۵۰۰ خانوار و ۸ هزار و ۲۰۲ نفر جمعیت را تحت پوشش قرار داده است.

وی سرمایه‌گذاری خط انتقال آب روستای خیرآباد شهرستان دشتستان را ۷۹ میلیارد تومان اعلام و خاطرنشان کرد: این پروژه به طول ۱۸.۵ کیلومتر است که فاز نخست آن به طول ۶ کیلومتر با مشارکت قرارگاه جهادی امام حسن مجتبی (ع) وارد مدار بهره‌برداری شده است.

عالی با بیان اینکه این خط انتقال آب علاوه بر افزایش سطح آب پایدار روستا به تأمین آب شرب سالم و بهداشتی نقش مهمی در رضایت‌مندی مردم روستا داشته است، گفت: روستا‌های زیر پوشش فاز اول مجتمع آبرسانی خیرآباد شهرستان دشتستان شامل خیرآباد، سرمست و بشیر آباد است.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر