يکشنبه ۲۴ تير ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۷۴۰۰
شنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۱۳

فکرشهر: هیات‌های نظارت بر انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در استان، شهرستان‌های تابعه و بخش‌های مستقل استان بوشهر منصوب شدند.

به گزارش فکرشهر از تسنیم، خلیل رضایی در جمع خبرنگاران در بوشهر از انتصاب هیات‌های نظارت بر انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در استان خبر داد و اظهار داشت: پس از تعیین هیئت مرکزی نظارت و با حکم آیت‌الله مدرسی رئیس هیات مرکزی نظارت بر چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری حجت‌الاسلام حاج شیخ عبدالکریم بحرینی، مهدی مهرانگیز، حسین حیدری، پرویز میرکی و خلیل رضایی به عنوان اعضای هیات نظارت چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در استان بوشهر تعیین شدند.

وی ادامه داد: در اجرای بخشی از قانون انتخابات ریاست جمهوری، هیات نظارت چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری استان پس از طی فرآیند قانونی، اعضای هیات نظارت در شهرستان‌های تابعه و بخش‌های مستقل را تعیین و احکام آنان صادر کرد.

رضایی بیان کرد: بر اساس اصل ۹۹ قانون اساسی تنها نهاد ناظر بر انتخابات، شورای نگهبان و هیات‌های منتسب به آن است؛ این نظارت استصوابی و در همه مراحل و فرآیند‌های انتخابات صورت می‌گیرد.

رئیس هیات نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری در استان بوشهر خاطر نشان کرد: ملاک عمل هیات‌های منتسب به شورای نگهبان، حرکت در چارچوب قانون بوده و با اقتدار تمام و نظارتی قانونمند و مؤثر از حق نظام، مردم و داوطلبین، حراست می‌شود و قطعاً رعایت دقیق قانون، بی‌طرفی و عدم جهت‌گیری مسئولان به‌ویژه ناظرین و مجریان انتخابات موجبات اطمینان بخشی و افزایش اعتماد مردم به دست‌اندرکاران امر انتخابات و در نهایت مشارکت حداکثری خواهد شد.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر