سه‌شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۴۴۶۰
چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۹

فکرشهر: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر گفت: در این استان برای ساخت ۷۰۰ مگاوات تولید برق خورشیدی هدف گذاری شده و اکنون ۱۵ هزار میلیارد ریال اعتبار در ساخت نیروگاه‌های خورشیدی در حال سرمایه گذاری است.

به گزارش فکرشهر، "غلامرضا حشمتی" روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار کرد: پیش بینی شده تا مدت سه سال میزان تولید برق نیروگاه‌های خورشیدی بزرگ مقیاس استان بوشهر به ۷۰۰ مگاوات افزایش یابد.

وی افزود: امسال ساخت ۲ هزارو ۵۰۰ دستگاه نیروگاه‌های خورشیدی حمایتی آغاز شده است که براساس برنامه باید تا پیش از پیک بار تابستان وارد مدار شود.

حشمتی ادامه داد: در حوزه نیروگاه‌های خورشیدی بزرگ مقیاس نیز بیش از ۱۵ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در استان در حال انجام است که در فاز نخست ۵۰ مگاوات به ظرفیت تولید برق استان افزوده خواهد شد.

وی تصریح کرد: اکنون ۱۰۰ درصد صنعت برق کشور با بهره گیری از توان متخصصان توانمند داخلی در بخش‌های مختلف تولید نیروگاه سازی، انتقال و توزیع، تامین و تولید مایحتاج بومی سازی شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر یادآورشد: در حوزه برق در سال ۵۷ ظرفیت تولید برق کشور کمتر از هفت هزار مگاوات بود که این میزان اکنون و برکت خدمات ارزنده نظام به بیش از ۱۰۰ هزار مگاوات رسیده و این در حالی است که افزایش جمعیت کشور ۲.۳ برابر شده است.

حشمتی ادامه داد: در پیش از انقلاب حتی برخی از شهر‌های استان بوشهر نیز از نعمت برق برخوردار نبودند، ولی در حال حاضر تمامی شهر‌ها و روستا‌ها برقدار هستند.

وی گفت: برق رسانی به تمامی روستا‌های استان بوشهر نشان از نگاه ویژه نظام مقدس جمهوری اسلامی به محرومان و بویژه روستانشینان است.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر